Michael Jordan'dan ırkçılıkla mücadele için rekor bağış

NBA'in efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri satan Jordan Markası, ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışlayacak.

2020-06-06 23:57:13

Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) efsane oyuncusu Michael Jordan ile kendi logosunun bulunduğu ürünleri satan Jordan Markası, ırkçılık ve sosyal adaletsizlikle mücadele için 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışlayacak.

Siyahi ABD vatandaşı George Floyd'un, Minneapolis kentinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesiyle alevlenen "Black Lives Matter" (Siyahilerin Hayatları Önemlidir) protestoları sürerken, 6 NBA şampiyonluğu bulunan eski basketbolcu Michael Jordan ve Jordan Markası, önemli bir taahhütte bulundu.

Jordan Markası'nın sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "Siyahilerin hayatları önemlidir. Bu, tartışmaya yol açmayı amaçlayan bir açıklama değil. Ülkemizin kurumlarında başarısızlığa neden olan kökleşmiş ırkçılık tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar siyah insanların yaşamlarını korumaya ve iyileştirmeye kararlıyız. Michael Jordan ile Jordan Markası'nın, ırkçılıkla mücadele, sosyal adalet ve eğitime erişim için çalışan kuruluşlara 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışta bulunacağını duyuruyoruz." ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR (0)

hunkartensi

artık bu davranışlar palavra yardım edecek bu bey farkında değil dünya bir birine girmiş durumda bu yardımı şimdi yapacaklarına Afrika da açlıkla susuzlukla mücadele eden binlerce insan varken Michael Jordan gibi dünyaya mal olmuş başta ABD li Afrika kökenli sporcular kendi aralarında bu ülelere yardım edemezler miydi her transferlerinin belli bir kısmını bu iş için ayırsalardı şimdi Afrika da sorun bu kadar kalmazdı kimsede başka ülkelere göç edeceğim diye hayatını tehlikeye atmazdı neden şimdiye kadar hiç Afrika lı abd liler olarak lobi kurup insanlarını organize etmediler siyasi olarak