'MHP yılanla aynı torbaya girmez'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, 'Bilinmelidir ki MHP yılanla aynı torbaya girmez. Bunların ellerinde askerimizin, polisimizin, sivil vatandaşlarımızın, en çok da Kürt kökenli vatandaşlarımızın kanı vardır' dedi.

11.06.2015 14:05:13

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, MHP'nin kendileriyle aynı safta yer almayacağını gösteren tutumundan rahatsız olduğunu, hiç de ağzına yakışmayan kelimelerle partilerine göndermede bulunduğunu savundu.

"MHP'nin adını kullanacak cesareti bile kendinde göremeyen ve 'birileri…' diyebilen Demirtaş'ın şereften bahsetmesi gariptir" ifadesini kullanan Yalçın, "Bilinmelidir ki MHP yılanla aynı torbaya girmez. Bunların ellerinde askerimizin, polisimizin, sivil vatandaşlarımızın, en çok da Kürt kökenli vatandaşlarımızın kanı vardır" görüşünü dile getirdi.

Yalçın, düne kadar "devlet malını yakıp yıkan, demokratik hak arama bahanesiyle sokakları yangın yerine çeviren, esnafın dükkanlarını indiren, okulları yakan bir zihniyetin" bugün "sureti haktan görünmesinin" manidar olduğunu belirtti.

Semih Yalçın, HDP'nin şimdiden "inkarcı politikalara hız verdiğini" öne sürerek, şunları kaydetti:

"(Biz silahlı örgüt değiliz) demeleri kendini inkarın, yalancılığın dik alasıdır. Herkes bilmektedir ki PKK istediklerini almadıkça silah bırakmayacaktır. Siyasi temsilcileri de Kandil sürüngenlerini Türk demokrasisinin üzerinde Demokles'in kılıcı gibi asılı tutacak, sıkıştıklarında bir pazarlık kartı olarak ceplerinde bulundurmaya devam edeceklerdir. Şimdiden bunun işaretleri alınmaktadır. 

Eğer şereften söz edilecekse bu paye PKK'nın siyasi kanadının değil, onların hakkıdır. PKK'nın siyasi kanadına verilen oyların çoğunluğu korku ve sinmişlikten, önemli bir kısmı da sırf AKP'yi iktidardan göndermek isteyenlerle Tayyip Erdoğan'dan iğrenen bir kısım vatandaşımızın bu örgütü tercih etmesindendir. Bununla birlikte Türkiye'de ne kadar zararlı ve marjinal aşırı sol örgüt ve parti varsa seçimlerde HDP ile yan yana gelmiş, aynı safta yer almıştır. Demirtaş'ın seçim gecesi teşekkür ettiği ve isimlerini tek tek saydığı örgütlerin listesine bakıldığında bütün muzır ve bölücü örgütlerin orada toplandığı görülecektir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abbas cink

tabi cok dogru sölüyor kendisi bir yilan oldugu icin insanliktan nasibini almadigi icin gördügü barbar eyitimi bun yanindan birde irkcilik yani hitler okulu yilan oldu icin baska kimseyle yasayamaz cünkü kendileri buna layik oldugu icin

metin

sayın vekil şimdi şikayet etme zamanı değil seçim sürecinde hdp için çıtını çıkarmayan bahçeli dikkatini çekerim o alınan oylarda sizinde katkınız var hakaret ve küfre gelince erdoğana ve ak partiye pervasızca yapılan ithamlar hdp ve pkk için çıtınızı çıkarmadınız bunu sadece bahçelide değil seçim süresince siz vekilllerde yaptınız eserinizden mamnunsunuzdur şimdi...

ahmet

1999 yılında DSp ile koalisyon kurarak bu millete sürpriz yaşatan bahçeli şimdilerde ikinci süprizi yaşatamamanın hayal kırıklığını yaşıyor olmalı..