DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP teşkilatına Erdoğan'a hakaret baskını

Uşak'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle MHP ilçe yönetim kurulu üyesinin, parti binasında gözaltına alındığı bildirildi...

7 Yıl Önce
2015-05-28 03:25:15

MHP Uşak Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Seher Kayıhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söz ve işaretle hakaret ettiği iddiasıyla parti binasında gözaltına alındı. MHP İl Başkanı Ali Kurt, yaşananları hukuksuzluk olarak nitelerdirirken koruma polislerinin terör örgütünün hücre evine baskın düzenler gibi il binasına girdiğini iddia etti.

Ajanslarda yer alan bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Uşak'taki toplu açılış töreninin ardından Cumhurbaşkanlığına ait otobüsle belediyeyi ziyarete gittiği sırada MHP Uşak İl Başkanlığı binasında bulunan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Seher Kayıhan, otobüs parti binasının önünden geçerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "söz ve işaretle" hakaret ettiği iddiasıyla Cumhurbaşkanı korumalarınca gözaltına alındı.

Kayıhan, ifadesi alınmak üzere Uşak Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, MHP İl Başkanı Ali Kurt'un da aralarında bulunduğu bir grup partili emniyet binasına gitti. Güvenlik Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan Kayıhan, serbest bırakıldı.

MHP İl Başkanı Kurt, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Kayıhan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakarette bulunmadığını, sadece partilerinin sembolü olan bozkurt selamı ile Cumhurbaşkanını selamladığını iddia etti.

Gözaltı ve sonrasında yaşanılanları "hukuksuzluk" olarak nitelendiren Kurt, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın kentimize gelişinde parti binamızda bozkurt işareti ile selamlanmasından daha doğal ne olabilir? Koruma polisleri adeta bir terör örgütünün hücre evine baskın yapar gibi parti binamıza girmiş ve yöneticimizi gözaltına almıştır" dedi.

Serbest bırakılan Seher Kayıhan ise kendisinden şikayetçi olan koruma polislerinden şikayetçi olduğunu belirterek, "Ben Cumhurbaşkanımızı ülkücü selamı ile selamladım. Hakaret etmedim. Polisteki ifademde de bunları söyledim" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş