DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Tekirdağ mitingi

MHP'nin Tekirdağ mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-01 21:26:44
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız" dedi.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, alanda bulunanlardan seçimde oylarını MHP'ye vermelerini istedi.

Milliyetçi Hareket'in üç hilaline "evet" mührü basıldığı zaman, kendileri tek başına iktidara geldiğinde hortumcular ve haramzadelerin adaletin karşısına çıkarılacağını söyledi.

Bölücüler, müzakereciler ve Tekirdağ'a sırtını dönmüş garabet yuvalarına layık oldukları dersin verileceğini anlatan Bahçeli, "Teminat, dürüst, ilkeli, temiz, namuslu ve milli duruşumuzdur. Güvence Milliyetçi Hareket'in şeref ve şanla dolu 46 yıllık mazisidir. Biz yaparız, biz başarırız, biz herkesi kucaklayarak Türkiye'yi aydınlığa çıkarırız" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ettiği yeminleri çiğnediğini savunarak, istikrarsızlığın, anlaşmazlığın, kavga ve polemiklerin merkezinde Erdoğan'ın olduğunu iddia etti.

Türk milletinin 10 Ağustos 2014'te ilk kez cumhurbaşkanı seçtiğini hatırlatan ve alanda bulunanlara "Cumhurbaşkanını oylarken rejim değişsin dediniz mi? Cumhurbaşkanı seçerken Erdoğan'a başkan olması için kapı açtınız mı? Cumhurbaşkanı seçtiğinizi düşünürken, aslında Cumhurbaşkanlığını çökerttiniz mi?" sorularını soran ve "hayır" cevabını alan Bahçeli, "Hayırsa, bu Erdoğan ne yapmakta, ne söylemekte, her gün meydan meydan nasıl dolaşabilmektedir. Erdoğan bir yanda dünya turu atarken, diğer yanda başkanlık sistemi için kulis ve siyasi çalışma yapmaktadır. Bu şahıs, başbakan olduğu dönemde, Mart 2003'ten Mart 2014'e kadar 11 yılda 93 ülke gezmiş, 305 defa yurt dışı seyahatine çıkmıştır. Elde edilen koca bir sıfırdır. Cumhurbaşkanı olarak olarak, 1 Eylül 2014'ten 27 Nisan 2015'e kadar 27 ülkeye gitmiştir. Sonuç yine hüsrandır. Erdoğan başkanlık sistemini kabullendirmek için var gücüyle uğraşmaktadır. Her türlü kanunsuz yöntemden medet ummaktadır. Bu şahsiyetin akıl ve vicdan seviyesi tükenmiş, idrak ve izzet ufku kapanmıştır. Erdoğan alenen Türkiye'nin karşısına geçmiştir. Bizzat anayasal yetkilerine dayanarak, yine anayasal düzeni yıkmaya azmetmiştir" diye konuştu.

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, şöyle devam etti:

"Erdoğan 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi'ni başkanlık sistemine geçiş için basamak, kendi ifadesiyle istasyon olarak görmektedir. Bu cüret, bu pervasızlık, bu pişkinlik Türkiye'ye ağır yansıyacaktır. Türk milleti 7 Haziran'da başkan, diktatör, kral, sultan, şah, emir seçmeyecektir. 7 Haziran'da Erdoğan'a makam, mevki ve de yeni bir koltuk ihdas edilmeyecek, edilemeyecektir. 7 Haziran'da Türk milleti hür iradesiyle, ahlaklı duruşuyla sorunlarını çözecek temsilcilerini belirleyecek, kendi istikbalini oylayacaktır. Unutmayınız ki 78 milyon Türk vatandaşı, sarayda komplo tertipleyen bir tek adamdan büyük ve azizdir."

- "İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız"

MHP iktidarında yoksullukla savaşacaklarını, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceklerini vurgulayan Bahçeli, devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceklerini aktardı.

Bahçeli, iktidarlarında ekonominin büyüyeceğini ve insanların refah ve zenginliğe ulaşacaklarını belirterek, "Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır. Emeklilerimize; Mart ayında 1400 ve Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz. Asgari ücretlilere, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım imkanı sunacağız. Kamu çalışanlarımızın çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına yansıtacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz. Mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldıracağız. Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracağız" değerlendirmesinde bulundu.

"İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız" diyen Bahçeli, "Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az bin 400 lira olması için gereğini yapacağız. Esnaf ve sanatkarlarımız yeni iş yeri açtılarsa, onları beş yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacağız. İlave olarak, kendi nam ve hesaplarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısı, beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Şoför esnafımızın aldığı yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız" diye konuştu.

Bahçeli, Üreten Ekonomi Programı ile her yıl 700 bin vatandaşa iş sağlayacaklarını, sorunları bitireceklerini anlatarak, "Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Ve de bu yardımları refah artışı kapsamında yükseltip yüzleri güldüreceğiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz" dedi.

- "Atanamayan öğretmen bırakmayacağız"

Şehit çocuklarının tamamına iş sağlayacaklarını, gazilerin ve çocuklarının işe yerleştirilmelerine öncelik tanıyacaklarını ifade eden Bahçeli, "Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız. Evi olmayan muhtaç ailelerimize sosyal konut sağlayacağız veya 250 lira kira yardımı yapacağız. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 'Hilalkart' uygulamasına geçeceğiz. Güle güle harcayınız. Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden yararlanmalarının önünü açacağız. Atanamayan öğretmen bırakmayacağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Miting sonunda, Bahçeli'ye Tekirdağspor atkısı ile partisinin il başkanlığının temsili tapusu verildi.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kamil cengiz

Nasıl gizlilik bu adamı her gelişinde görüyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş