DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Tekirdağ mitingi

MHP'nin Tekirdağ mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-01 20:38:33
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bizim yürüyüşümüz Türkiye ve Türk milletinin beka ve tarihsel menfaatlerini gözetmektedir. Vatan topraklarını bırakıp kaçanlar, bizim yürüyüşümüzü anlayamazlar" dedi.

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, seçimlere 7 günün kaldığı kritik bir dönemde Tekirdağ'da bulunmaktan, vatandaşlarla buluşmaktan heyecan duyduğunu kaydetti. Tekirdağ'ın ilçelerine selam gönderen ve alanda bulunanların Beraat Kandili'ni kutlayan Bahçeli, seçimlerin ülkeye, birliğe, milletin dirliğine katkı sağlamasını temenni etti.

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin 12 yıl 6 ay 15 gün boyunca ve tek başına iktidar gücüyle ağır bir yıkım yaşadığını savunarak, şöyle devam etti:

"Ülkemizin vahim durumu, ziyaret ettiğim her vatan köşesinde açıkça görülüyor. Vatandaşlarımızın artan şikayet ve itirazlarına gittiğim her yerde şahit olunuyor. Anlaşılan o ki Türk milleti AKP'yi gönlünden silmiş, gözden çıkarmış. AKP, kendisine bağlanan ümitleri heba etti. AKP beklentileri hüsrana uğrattı. AKP yoruldu, yıprandı, yozlaştı, yabancılaştı. Artık Türkiye'nin demokratik ve sağlıklı bir iktidar değişimine ihtiyacı vardır. Artık milli irade yenilenmeli, başarısız, aciz, korkak, art niyetli, vizyonsuz AKP kadroları 7 Haziran'da gitmelidir."

Huzur isteniyorsa iktidardan kurtulmak gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Milli birlik ve kardeşlik yaşasın diyorsak, AKP'nin tasfiyesi gecikmeksizin sağlanmalıdır. Sosyal ve ekonomik istikrar arıyorsak, AKP'yle yolların tamamen ayrılması mecburiyettir. Eğer hırsızlık cezasız kalmasın diyorsanız, sandık önünüzdedir. Eğer rüşvet illeti, hıyanet musibeti hak ettiğini bulsun diyorsanız, sandık çarenizdir" diye konuştu.

- "Tekirdağ'da tarım ve sanayi ağır hasarlıdır"

İşsizlikten yakınanlara, yoksulluktan mustariplere, vicdansızlıkları, yanlı ve yandaş uygulamaları reddedenlere, sandıkta 7 gün sonra tarihi bir imkan sunulacağını aktaran Bahçeli, "Vereceğiniz her oyla Tekirdağ'ın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Vereceğiniz her oyla mazlumlara el uzatabilir, sorunlarınızı kökünden bitirebilirsiniz. Zulme şamarı indirmek için bizimle yürü Tekirdağ. Asayişsizliğe dur demek için bizimle yürü Tekirdağ. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti ve hastanelerdeki çileyi sonlandırmak için bizimle yürü Tekirdağ. Tekirdağ'ın kaygı ve taleplerini biliyorum. Trakya'nın biriken meselelerini yakından izliyor, gerekli notlarımı alıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Devlet Bahçeli, Tekirdağ'ın Türkiye ekonomisine katkı veren ilk 10 kent arasındayken, yatırımlardan yararlanmada çok geride olduğunu savunarak, şehrin altyapı, okul ve sağlık yatırımlarından hak ettiği payı almaktan uzak olduğunu söyledi.

Kentteki uyuşturucu kullanma oranının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu, uyuşturucu kullanım yaşının aşırı derecede düştüğünü belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Organize suç şebekeleri, Tekirdağ'ı mesken tutmuştur. Sokaklar güvensizdir, caniler her yerdedir. Tekirdağ tehdit altındadır, can ve mal güvenliği, hemen hemen yok gibidir. Hayatın her kesimi dertlidir. Bu ilimizde yaşayan sayıları 133 bini aşan emeklimiz geçinememektedir. Tekirdağ'da tarım ve sanayi ağır hasarlıdır. Hububat ve ayçiçeği üreticileri sıkıntıdadır. Her tarafta AKP'li yılların derin tahribatının izleri vardır. Tarlalar kupkuru ve bereketsizdir. Gübre, mazot, tohumluk ateş pahasıdır. Köylünün, çiftçinin gözü yaşlıdır. Tezgahlar kapalı ve şalterler iniktir. Vergilerle esnafın boynu bükülmüştür. Sanayici can çekişmektedir. Yabancı mallarla rekabet edemeyecek durumdadır."

Tekirdağ Serbest Bölgesi ve 13 Organize Sanayi Bölgesi'nin ağırlaşan sorunlarla boğuştuğunu, küçük yatırımcı ve üreticinin çaresiz olduğunu anlatan Bahçeli, AK Parti'nin politikaları sonucunda, Türkiye'nin üretim potansiyelinin zayıfladığını iddia etti.

Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"Memur, işçi yoksuldur. Tekirdağlı işsiz ve umutsuzdur. Kredi kartı borçları ödenemez hale gelmiştir. Evlatlarımız borçlu doğmaktadır. Gençler bunalımda ve işsizdir. Çocuklar sahipsiz ve karamsardır. Bankalar yabancılaşmıştır. Faizciler köşeyi dönmüştür. Rantiyeciler cebini doldurmuştur. Soygunculara gün doğmuştur. Haram yiyenlerin başına talih kuşu konmuştur. AKP'nin iktidar yıllarında gelir dağılımındaki adaletsizlik büyümüştür. Zengin daha zengin, yoksul daha yoksul olmuştur. Tekirdağ'ın yarısı yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. Tekirdağlının geliri kendisine artık yetmemektedir."

Alanda bulunanlara "Tekirdağlı mutlu mu? Tekirdağlı huzurlu mu? Tekirdağlı varlıklı mı? Tekirdağlı borçsuz mu?" sorularını soran ve "hayır" cevabı alan Bahçeli, "Tekirdağ'ı görmezden gelemeyiz. Tekirdağlının sesine kulak tıkayamayız. Tekirdağlı işsiz kalmış, aç yatmış, yoksulluk çarkına kapılmış, bunlar ne Erdoğan'ın ne de Davutoğlu'nun umurunda değildir" ifadelerini kullandı.

- "Yangın size ulaşmamış olabilir"

Bahçeli, onurlu bir geleceğe ulaşmak için birlikte yürüme çağrısı yaparak, "Huzurlu bir geleceğe varmak istiyorsanız, bizimle yürüyün. Sosyal ve ekonomik meseleleriniz bitsin diyorsanız, şüphesiz bizimle yürüyün. Bizim yürüyüşümüz ilkelidir. Bizim yürüyüşümüz adil, adaletli ve ahlaklıdır. Bizim yürüyüşümüz Türkiye ve Türk milletinin beka ve tarihsel menfaatlerini gözetmektedir. Vatan topraklarını bırakıp kaçanlar, bizim yürüyüşümüzü anlayamazlar. Haçlılarla, BOP amaçlarıyla uygun adımda yürüyenler, bizim etrafımızda bulunamazlar. Yürüyüşümüz hainlerin korkulu rüyasıdır. Yürüyüşümüz terörle müzakere edenlerin kabusudur. Yürüyüşümüz yolsuzluğa bulaşanları, rüşvete saplananları, kul hakkı yiyenleri tepeleyecek, silip süpürecektir" diye konuştu.

Milliyetçi Hareket'in tüm sıkıntıları aşmak üzere iktidara yürüdüğünü ifade eden Bahçeli, "Eğer içinizde 'benim işlerim iyi, ben çok şükür kazancımdan memnunum' diyeniniz varsa yanılıyor. Bugün yangın size ulaşmamış olabilir. AKP'nin yolsuzluk ve yoksulluk yangını mutlaka size doğru yayılacaktır. Bu ekonomik anlayışın sonu yoktur" değerlendirmesini yaptı.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş