DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Malatya mitingi

MHP'nin Malatya mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-02 19:18:40
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimde provokasyon yapılacağı iddialarına ilişkin, "Devlet içine yuvalanmış karanlık el ve mihraklar kıpır kıpırdır ve yeni tuzaklar üstüne kafa yormaktadır" dedi.

Bahçeli, partisinin Malatya'da düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içerisinde geçmesi temennisinde bulunarak, tüm siyasi partilere başarı dileklerini iletti.

Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinin ülke için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu seçimlerde Türkiyemizin tarihi oylanacaktır. Bu seçimlerde Türkiyemizin varlığı ve birliğiyle ilgili karar verilecektir. Şimdiden görünen şudur 12 yıl, 6 ay, 16 gündür iktidar olan AKP'ye yolun sonu görünmüştür. AKP için hezimet için kaçınılmazdır. Şer cephesi AKP geldiği gibi gidecektir. Türk milleti AKP ile yollarını ayıracağının sayısız işaretlerini vermektedir. Bu nedenle Davutloğlu'nun eli ayağına dolaşmıştır. AKP'nin kripto Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ateş basmıştır."

"Seçimlere sayılı günler kala Türkiye provokasyonlara her zamankinden daha açıktır" ifadelerini kulllanan Bahçeli, şöyle konuştu:

"Çünkü AKP iktidarı kaybetmemek amacıyla her kışkırtma ve karartmadan medet umacaktır. AKP iktidardan söküldükçe antidemokratik oyun ve planlarını devreye alacaktır. Bu nedenle çok dikkatli olunması gereken bir dönemdeyiz. Hedefte Milliyetçi Hareket Partisi vardır. Erdoğan ve Davutoğlu öfke ve nefret diliyle bize saldırmaktadır. Devlet içine yuvalanmış karanlık el ve mihraklar kıpır kıpırdır ve yeni tuzaklar üstüne kafa yormaktadır. 13 yıla yaklaşan bir iktidarın kaybettiğini gören yandaş ve yalakalar devamlı surette fitne ve fesat yaymaktadır. Bunların asıl gayesi MHP'yi tökezletmek, muazzam yükselişini durdurmaktır. Biz dursak bile millet durur mu? Biz dursak bile Malatya bekler mi?"

- "Tahrik kampanyasına kapılmayacağız"

Bahçeli, "Biz vakurluğumuzu koruyacağız, kavga ve karışıklık isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Tahrik kampanyasına kapılmayacağız. Sandıklara sahip çıkacağız, verilen her oyun peşine düşeceğiz. Milli iradeye leke sürdürmeyeceğiz. Meydanlarda kazandığımızı sandık hileleriyle asla kaybetmeyeceğiz" dedi.

Vatandaşlardan oylarını mutlaka kullanmalarını isteyen Bahçeli, "Sandıkları cesaretle koruyun. Paranızı, servetinizi ve geleceğinizi çalanlara iradenizi çaldırtmayın. Onurunuzla ve kimliğinizle alay edenlere aldanmayın. AKP eriyor, AKP bitiyor, AKP Allah'ın izniyle gidiyor, sona geliyor. Herkes hesabını şimdine yapsın. 6 gün sonra AKP iktidarda yoktur. 6 gün sonra yıkım duracak çözülme kesintiye uğrayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Helal, tertemiz vicdanlarla verilen oyları haram ellere kirletmeyeceklerini ifade eden Bahçeli, "Trafolara gizlenmiş kedileri kaçtıkları yere kadar kovalarız. Malatyalı kardeşim, iradene sahip çık. Malatyalı kardeşim, geleceğine sahip ol. Malatyalı kardeşim, hırsızlar şimdi de gözlerini vereceğin oya diktiler. Buna izin vermeyin, buna fırsat tanımayın" diye konuştu.

Malatya'nın perişan, Malatyalının üzgün ve düşünceli olduğunu savunan Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"Fakat 17-25 Erdoğan'ın başkanlık sistemine geçmekten başka bir kaygısı yoktur. Davutoğlu kapı kulu olduğundan, Erdoğan'a varlığını bağladığından iradesizlikte zirveye oturmuştur. Erdoğan, hazineyi adeta bölünme ve rejim tasfiyesi için seferber etmektedir. Yüzde 52 oy almış birisi olduğu için bunu kendisinde hak görmektedir ve dahası korsan mitinglerle baştan aşağı siyasete girmekte, anayasa suçu işlemekten hiç mi hiç rahatsızlık duymamaktadır."

Bahçeli, eleştirilerine şöyle devam etti:

"Malatyalı kardeşim, soruyorum sizlere Erdoğan her gün karaborsa mitingler düzenleyip muhalefete hakaret etmektedir. Bir cumhurbaşkanına bunu yakıştırıyor musunuz? Erdoğan, taşıdığı görev itibariyle herkese eşit mesafede durması gerekmektedir. bir cumhurbaşkanının sınırları anayasada çizilmiş yetkilerini aşmasını da doğru buluyor musunuz? Tarafsızlık bağlamında şeref ve namus üzerine ettiği yeminleri sakız gibi çiğnemesini normal görüyor musunuz."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milli iradeye sansür uyguladığını iddia eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Erdoğan demokrasiye ambargo uygulamakta, ahlakı izole etmektedir. Böyle bir cumhurbaşkanı ne zaman görülmüştür. Böyle bir ülke yönetimine ne zaman şahitlik edilmiştir. Gerek Erdoğan, gerekse de Davutoğlu korkmaktadır. Nedeni ise Milliyetçi Hareketin ayak sesleridir. MHP yükseldikçe sarok Ahmet'in ve 17-25 Erdoğan'ın uykuları kaçmaktadır. MHP güçlendikçe hainler şaşırmakta, melanetin siperlerine davranmaktadır."

- "Gelin bizimle huzur ve refaha yürüyün"

Malatyalılardan destek isteyen Bahçeli, "İstismarlara geçit vermeyin, iradeniz üzerinden hesap yapan edepsizlere müsamaha göstermeyin. Gelin bizimle huzur ve refaha yürüyün" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Ankara'ya sizlerin alın terinizden kesilen paralarla saray yaptılar. Bu kaçak ve karanlık saraya bir milyar 370 milyon lira harcadılar. Buna da 'itibar' dediler. İtibarı haramda aradılar. İtibarı soygunda buldular. İtibarsızlığı itibar olarak adlandırdılar. Yalan söylediler, utanmadılar. Allah'la kandırdılar, korkmadılar. Soruyorum sizlere ve öyle bir gür sesle cevap vermenizi bekliyorum ki saraydaki duysun, sarok Ahmet kaçacak delik arasın. Rüşvet ve yolsuzluğa kulakları tıkayalım mı. Erdoğan ve yandaşlarının Türkiye'yi sömürmesine, baştan ayağı soymasına sessiz duralım mı? Haramzadeleri görmezden gelelim mi? AKP'ye oy vermiş vatandaşım, bu hayırları işit, gel günaha ortak olma."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

osman

Bu albayraklar sadece rant ve ihale duskunleridir. Bunlar aslen yahudi ve masondurlar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş