DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Kırklareli mitingi

MHP'nin Kırklareli mitingi

7 Yıl Önce
2015-06-01 18:35:18
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin kucaklayıcı olduğunu belirterek, "Kimsenin kökeniyle ilgilenmiyoruz. Bize göre bütün vatandaşlarımız, Cenab-ı Allah'ın bir emanetidir. Biz herkesi büyük Türk milletinin saygı değer bir evladı olarak görürüz" dedi.

Bahçeli, partisinin Lüleburgaz Kongre Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmaya, tüm vatandaşların Berat Kandili'ni kutlayarak başladı.

7 Haziran'da Kırklarelililerden büyük başarı beklediğini belirten Bahçeli, Kırklareli'nin Türkiye'nin gelişmesi için her zaman emek ve katkı verdiğini kaydetti.

Bahçeli, seçimlere kısa bir süre kaldığı anımsatarak, '25. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ülkemizin birliğine, milletimizin dirliğine, insanımızın refahına, en üst düzeyde katkılar sağlamasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içerisinde temenni ediyorum. Siyasi partilere ve milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum' diye konuştu.

AK Parti'nin yanlış politikaları nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu savunan Bahçeli, tarım alanlarının "yandaşlara ve büyük işletmelere" satıldığını ileri sürdü.

Devlet Bahçeli, çiftçilerin geçim sıkıntısı çektiğini anlatarak, şöyle devam etti:

'MHP olarak sıkıntıları iyi biliyoruz. Her zaman yanınızdayız. Sorunlarınızı çözmek için geliyoruz. Roman kardeşlerimizin ellerinden tutmak, istismar edilmelerinin, önüne geçmek için yürüyoruz. Kimseyi ayırmadan hiç kimseyi yabancı ve hakir görmeden, kardeşlik hukukumuzla, Türkiye'ye sahip çıkmak için yürüyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarına duyarsız kalamayız. İşsizlik bunalımlarına sessiz duramayız. MHP kucaklayıcıdır. Kimsenin kökeniyle ilgilenmiyoruz. Bize göre bütün vatandaşlarımız, Cenab-ı Allah'ın bir emanetidir. Biz herkesi büyük Türk milletinin saygı değer bir evladı olarak görürüz. Havuz medyasının karartması altında henüz MHP'yi tanımamış, vatandaşlarımız çağrım sizleredir; hükümetin propagandası ile MHP'ye henüz yakınlaşmamış aziz kardeşim çağrım sizleredir; bu yıl ilk kez, seçme hakkını kullanma yaşına gelerek henüz bir karar vermemiş genç arkadaşım çağrım sizleredir. Kısaca aziz vatandaşlarımız sözüm hepinizedir. Yüreği vatan için çarpan herkesi, MHP'nin iktidar yürüyüşüne davet ediyorum. Kavgadan, karışıklıktan, çatışmadan bıkan herkesi, MHP ile yürümeye davet ediyorum."

- "Türkiye bugün bir yol ayrımındadır"

Bahçeli, seçimlere 7 gün kaldığını hatırlatarak, Türkiye'nin yol ayrımında olduğunu söyledi.

Seçimlerde verilen her oyun Türkiye'nin geleceğini belirleyeceğini vurgulayan Bahçeli, Türkiye'nin hiç olmadığı kadar tehdit ve tehlike altında olduğunu ileri sürdü.

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin geleceği ve bağımsızlığı için vatandaşları MHP'ye davet ederek, kapılarının herkese açık olduğuna işaret etti.

Vatandaşlara birlikte yürüme çağrısı yapan Bahçeli, 'Vatan, millet ve Türkiye için bizimle yürümeye var mısınız? Teröre, bölücülüğe, özerkliğe, ayrımcılığa, başkanlık kılıflı parçalanmaya karşı bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? Hukuku onarıp, adalette buluşacağız. Milli birliği onarıp, bin yıllık kardeşlikte buluşacağız. Ahlakı onarıp, milli namusta buluşacağız. Yıkılan umutları onaracağız. İnkar edilen geçmişimizi onarıp kahramanlıklarda buluşacağız. Unutmayın yoksulluk giderilir, yolsuzluk önlenir, yağmacıdan hesap sorulur, mesele yanlız 'az kazandım çok yedim' meselesi değildir. Bunlar güçlü bir iktidarla çabucak çözülür. Ancak vatan elden giderse bunun dönüşü yoktur. Millet bölünürse bunun tamiri mümkün değildir. Bu iktidar birliğimize zarar vermektedir. Türk milleti atıl, etkisiz, pasif hale getirilmektedir. İki torba kömür gelirken, arka kapıdan Süleyman Şah Türbesi gitmiştir. Üç teneke peynir gelirken, huzur ve güvenliğimiz gitmiştir. Oyuncak gelirken, malı götürmüşlerdir' değerlendirmesinde bulundu.

Türk milletinin artık ayrılıkta hayır olmadığını görmesi gerektiğine dikkati çeken Bahçeli, çatışmada huzur olmadığının görülmesi gerektiğini anlattı. Bahçeli, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğinin bozulmaya çalışıldığını söyleyerek, milletinin yapay ayrımlarla, cepheleştirilmeye çalışıldığını bildirdi.

Devlet Bahçeli, 'Biz bunların farkındayız ve uyarıyoruz. Millet şuurundan habersiz zihniyet sahiplerinin milletimizi köken ve inançlara nasıl bölmek istediğini gördünüz. Üstelik bunun adına da 'istikrar' denilerek aldatılmaya çalışıldınız. AKP'yi görün, tuzağı anlayın. AKP tükendikçe Türkiye'yi de eritmektedir. Erdoğan ve Davutoğlu sonu gördükçe, millet üzerinden kumar oynamaktadır. Sanki Türkiye, Erdoğan'ın miras malıdır. Ülkemizi bölgesinde ve küresel ölçekte parlayan yıldız ve lider yapmaya yemin etmiş Türk milliyetçileri ise her şeyi dikkatle izlemektedir. İkbal ve menfaatleri için çatışan, gerginlikten medet umanlar Erdoğan'ın peşine takılmıştır. Millete hizmeti şeref bilenler de Milliyetçi Hareket ile birlikte yürümenin hedef ve özlemindedir' diye konuştu.

- "Yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz"

Uzlaşma ve huzurun adresinin MHP olduğunu dile getiren Bahçeli, çözümün milliyetçi iktidarda olduğunu belirtti.

Bahçeli, huzur, emniyet ve barış için MHP'de buluşulması gerektiğini aktararak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sandık başına gittiğinizde ve elinize 'evet' mührünü aldığınızda, tertemiz bir sayfa açmak için, refah için, huzur için, onurlu bir hayat için, hesap sormak için, mührünüzü, üç hilale vuracak mısınız? Sizlerin alın terini kaçak ve karanlık saraya gömdüler, affetmeyiniz. Sizlerden çalıp villaya yığdılar, havuzculara peşkeş çektiler, affetmeyiniz. Sizlerin emeğini lüks uçaklara, helikopterlere, otomobillere harcadılar, affetmeyiniz. Sizlere 'çözüm' dediler, çözülme için PKK'ya söz verdiler, affetmeyiniz. İmralı canisiyle pazarlık yapıp Türkiye'yi yeni anayasayla bölme konusunda mutabakat sağladılar, affetmeyiniz. Türkiye'nin kurtuluşuna siz de katkı veriniz ve bizimle yürüyünüz. MHP iktidarında, yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten Ekonomi Programımızla sanayinin, iş adamlarımızın, aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır. Türkiye, MHP iktidarıyla, milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır.'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasında seçim vaatlerine de değindi.

- Mitingden notlar

Vatandaşlar, MHP flamaları ile süslenen miting alanına, polis aramasının ardından alındı. Alana, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in posterleri ile Türk Bayrağı asılı olduğu görüldü.

Bahçeli, miting alanına gelişinin ardından partilileri seçim otobüsü üzerinden selamladı. Alandakilerin tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulunduğu Bahçeli, vatandaşlara karanfil attı. Bazı, partililer de Bahçeli'yle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mitinge, MHP'nin Kırklareli milletvekili adayları, Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı, Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz ve parti yetkilileri de katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ramazan baran

kuran islamından ne korkuyorsun. senin islam dediğin hurafeler dini, asıl islamı bölüp parçalayıp müslümanları şu an ki duruma soktu. kuran'ı merkeze alanı değil, kuran dışında her şeyi makbul görüp din sananlara karşı kalemini oynat ki hayırlı bir iş yapasın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş