DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin İstanbul mitingi

MHP'nin İstanbul mitingi

31.05.2015 20:43:16
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, herkesi kucaklamaya hazır olduklarını belirterek, "Ayrılıkta hayır yoktur. Çatışmada sonuç yoktur. Bölünmede huzur yoktur" dedi.

Bahçeli, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen MHP'nin İstanbul mitinginde yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun her türlü suçu işleyecek kadar kontrol ve dengeden savrulduğunu, bunun, Türkiye için milli güvenlik tehdidi oluşturduğunu" savundu.

Yenikapı'da dün düzenlenen İstanbul'un fethi kutlamalarını hatırlatan Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığını başkanlık için kuluçkaya çeviren Erdoğan, fetih şöleninden ziyade devlet imkanlarını seferber ederek, okul çağındaki öğrencileri dahi alet ederek, AKP'nin mitingini yaptırmıştır. Hukuk bir kez daha ayaklar altına alınmıştır. Kuvvetler ayrımı, Cumhurbaşkanlığı makamının ağırlığı bir kez daha ağır yara almıştır" diye konuştu.

İstanbul'un 562 yıllık fetih ruhunun siyasi hesaplara kurban edilmesinin "nankörlük" olduğunu ileri süren Bahçeli, "Papa'yı Diyanet İşleri Başkanı ile mukayese edecek kadar manevi kıyım yapan, Efendimizin kutlu tebliğine kasteden Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet'in mirasını ne hakla, hangi yetkiyle siyasileştirmektedir? Şölen neyin dirilişi, neyin yükselişi, kimin pazarlamasıdır? Erdoğan İstanbullu'yu ne zannetmektedir?" ifadelerini kullandı.

Fethin bir aydınlık olduğunu ve milli ahlakla parlayacağını dile getiren Bahçeli, fethin bir inanç ve ülkü işi olduğunu, sapkınların ve maneviyattan sapmışların bunu anlamayacağını söyledi.

- "Siz kim, Türkmenlere yardım etmek kimdir?"

Bahçeli, "Davutoğlu'nun dün Ankara'da gaflete düşerek kendilerine devlet dersi vermeye kalkıştığını" ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Suriye'deki terörist gruplara silah sevk eden bir iş birlikçinin ve savaş çığırtkanının haddi değildir. Davutoğlu MİT tırlarıyla ilgili fotoğraflara 'casusluk' diyor. Erdoğan bunun hesabını soracaklarını ifade ediyor. Dahası ikisi birden MİT tırlarıyla Suriye'deki Bayır Bucak Türkmenlere yardım götürüldüğünü açıklıyorlar. Oysaki gerçekler tamamen farklıdır ve bu asılsız iddiayı Suriye Türkmen cephesi net ifadelerle yalanlamıştır. Sayın Davutoğlu, gazete ilanlarıyla Başbakan aransa senin gibisi bulunamayacaktır. Şimdi doğruyu söyle, kimin silahlarını, hangi odaklara vekaleten ve nerelere taşıyordunuz? Selefi gruplarla bağ ve bağlantınız tam olarak nedir? Türkmenlere yardım ettiniz de elinizi mi tuttuk? Türkmenlere şefkat ve merhamet konvoyu hazırladınız da önünüze mi geçtik? Siz kim, Türkmenlere yardım etmek kimdir? Davutoğlu devletin haysiyet ve itibarını iki paralık etmesinin altından nasıl kalkacaktır?"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu'nun sıkışınca "Türkmenlere yardım gönderiyorduk" bahanesine saklandığını kaydederek, "Kerkük'te, Musul'da, Telafer'de, Tuzhurmatu'da Türkmenler katliama maruz kalırken nerelerdeydiniz?" diye sordu.

Erdoğan ve Davutoğlu'nun "Tank, gemi, füze, helikopter yaptık" diyerek "yalandan medet umduğunu" dile getiren Bahçeli, "Ecdat gemileri karadan yürütürken, bunlar Hazine'yi havadan, karadan, denizden yürüttüler, asla utanmadılar, sıkılmadılar. Ben bunlara boşuna yalancı, boş yere riyakar demiyorum" ifadelerini kullandı.

- "Artık tercih yapma zamanı gelmiştir"

Devlet Bahçeli, vatandaşın tercih yapma anının geldiğini ifade ederek, ya kavga, gerginlik, kutuplaşma döngüsüne mahkum olarak siyasi çekişmelerle oyalanmaya devam edileceğini ya da ilkeli, onurlu, uzlaştırıcı, kucaklaştırıcı milli bir irade ve siyasete "evet" denileceği söyledi.

"Ya MHP, ya kaos. Ya MHP, ya kriz. Ya MHP, ya kavga ve karışıklık. Ya MHP ya da hırsızlık, haram ve rüşvet. Başka yol kalmamıştır. 7 Haziran tarihi kaderimizi tayin edecek bir seçimdir" diyen Bahçeli, "bu seçimin ahlaksızlığa karşı erdemin, vurguna ve yolsuzluğa karşı namusun, yağma ve peşkeşe karşı yüksek ahlakın, istismara, iftiraya, çirkefe karşı, şeref ve haysiyetin seçimi olacağını" anlattı.

Bahçeli, bu seçimin bölünmeye, kargaşaya ve düşmanlığa karşı milli birliğin, sömürülmeye, yabancılaşmaya karşı, milliyetçiliğin ve milli duruşun seçimi olacağını aktardı.

- "Bu ne büyük bir çelişkidir?"

"Erdoğan'ın, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in otomobilinin değerini 330 bin liraya kadar düşürerek ballandıra ballandıra anlattığını" kaydeden Bahçeli, konuşmasında şu görüşleri dile getirdi:

"Erdoğan'ın milletin sırtından, devletin kesesinden uçak alacağım, havuzculara para saçacağım demesine itiraz edilmeyecek midir? Erdoğan'ın hortumlamasına, hakkı yenilenler, yoksul bırakılanlar karşı gelmeyecek midir? Erdoğan alkışlandıkça götürüyor, destek gördükçe küpünü dolduruyor. Erdoğan herkese iş verecek halimiz yok derken, kendisini dinlemeye gelen işsizler alkış tufanı koparıyor. Bu ne büyük bir çelişkidir? Bu ne yaman bir tuhaflıktır? Kaybeden sizsiniz, kazanan Erdoğan'dır. Yokluk çeken sizsiniz, yolan ve soyan Erdoğan ve çevresidir. Kredi kartı batağına gömülen sizsiniz, paralel diye siyasi kararla banka batıran Erdoğan'dır. Erdoğan, haram sarayına milletin evi derken, kandırılan, yüz üstü bırakılan evi, barkı olmayan İstanbullu fakir fukaradır."

- "MHP iktidarında hiç kimse kazanımlarından mahrum olmayacak"

Devlet Bahçeli, MHP'yi "istikrar ve güvenliğin sembolü" olarak tanımlayarak, MHP iktidarında hiç kimsenin kazanımlarından mahrum edilmeyeceğini, hiç kimsenin gördüğünden geri bırakılmayacağını, "tutan el, dokunan vicdan" olacaklarını söyledi.

"Ne olacağım, nasıl kurtulacağım diye soran her İstanbullu'nun yanında duracağız. Müzminleşen, kemikleşen yoksulluğu def edeceğiz, kökünü kazıyacağız. Herkesin sorununa kafa yoracağız. Büyük Türk milletini şaha kaldıracağız" diyen Bahçeli, Türkiye'yi zirveye ve küresel güç mevkisine çıkaracaklarını ifade etti.

Bahçeli, işsizliği bitireceklerini, her yıl 700 bin kişiye iş vereceklerini, "Üreten Ekonomi Programı" ile Türkiye'yi düzlüğe çıkaracaklarını, sosyal yardım ve desteklerden kimsenin mahrum bırakılmayacağını ve bu yardımları refah artışı kapsamında yükseltip yüzleri güldüreceklerini anlattı.

Emeklinin yüzünü güldüreceklerini, yılda 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği vereceklerini, esnafın tüm meselelerini çözeceklerini, iş dünyasının belini doğrultacaklarını anlatan Bahçeli, seçim vaatlerini sıraladı.

- "Gün, MHP'de buluşma günüdür"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'dan muhteşem bir başarı beklediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Hak ettiğimiz sonucu almayı istiyorum. Artık gün birleşme günüdür. Gün kucaklaşma günüdür. Gün, MHP'de buluşma günüdür. Bizim gönlümüzde herkese yer vardır. Biz her insanımızı büyük Türk milletinin saygıdeğer bir evladı olarak görürüz. Laik olanını, dindarını, Alevisini, Sünnisini, Doğulusunu, Batılısını, Güneylisini, Kuzeylisini herkesi kucaklamaya hazırız. Ayrılıkta hayır yoktur. Çatışmada sonuç yoktur. Bölünmede huzur yoktur. Gönülleri, vicdanları, umutları üç hilalde birleştirdik. Ülküleri, hevesleri, heyecanları üç hilalle örtüştürdük."

Bahçeli, Türkiye sevdalılarını, yüreği vatan için çarpan herkesi MHP'nin iktidar yürüyüşüne davet ettiğini belirterek, kavgadan, karışıklıktan, çatışmadan bıkan herkesi MHP'nin iktidarına omuz vermeye çağırdığını söyledi.

- "Temiz siyaset için bizimle yürüyün"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

"Vereceğiniz her oy, güzel vatanımızın geleceğini belirleyecek, çocuklarınızın istikbalini tayin edecektir. Tarihi gün yaklaştı, sandığa gitmeye hazır mısınız? Türkiyemizin etrafındaki kuşatmayı yarmaya hazır mısınız? Türk milletini düştüğü darboğazdan kurtarmaya hazır mısınız? MHP'nin İstanbul milletvekili adaylarını tam kadro Meclis'e gönderecek misiniz? Ve 7 Haziran'da sandık başında, elinize mührü aldığınızda, üç hilale vuracak mısınız? Tekrarlıyorum, mührünüzü üç hilale vuracak mısın? Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü İstanbul. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü İstanbul. Bu evetler sayesinde, genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır."

- Mitingden notlar

Vatandaşlar alana ulaşım için kara yolunun yanı sıra Marmaray ve deniz yolunu kullanarak geldi.

Alan parti flamaları ile süslenirken meydanın farklı yerlerine büyük boyutlarda Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı asıldı.

Mitinge katılanlar Türk bayrağı ve MHP flamalarının yanı sıra farklı Türk devletlerinin bayraklarını taşıdı.

Mitingden önce sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konser verdi. Bahçeli'nin konuşması öncesi saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet

küfür tek millettir ve bizde o küfrün içindeyiz

Görüş Bildir Bizimle Paylaş