DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin 'hayır' diyecek vekilleri inceleme altında!

MHP'nin hayır diyecek vekilleri Merkez Disiplin Kurulu tarafından mercek altına alındı.

5 Yıl Önce
2017-02-11 21:20:21

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Al Jazeera'den Gonca Şenay'ın haberi:


Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklamasıyla birlikte referandum için geri sayımın başladığı gün Milliyetçi Hareket Partisi, Konya'da kampa girdi.

Kampa Genel Başkan Devlet Bahçeli, milletvekilleri ve Merkez Yönetim Kurulu'nun yanı sıra Merkez Disiplin Kurulu üyeleri de katıldı.

"HAYIR" DİYECEK VEKİLLER

En önemli sebebi ise 15 Temmuz öncesinde MHP'nin en önemli gündem maddesi olan muhalefet sürecinde yönetim ile ayrışan milletvekilleri.

Meclis'te yapılan oylamada “Hayır” oyu verdiğini açıklayan 5 milletvekili Konya kampına katılmadı.

BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA

Bahçeli, bu milletvekillerine yönelik değerlendirmesinde “Rahmetli Türkeş'e ömrünün son döneminde Türkeş'siz Türk milliyetçiliği çıkarmışlardı” ifadesiyle yine geçmiş döneme ilişkin örnekler vererek bugün de MHP'siz bir Meclis kurgulanmak istediğini savundu.

BAHÇELİ'NİN ÖRNEĞİ

Bu noktada verdiği bir diğer örnek ile geçmiş ile bugün arasında kurduğu bağ dikkat çekiciydi.

2002 döneminde DSP, ANAP ve MHP hükümeti döneminde yaşananları anlatan MHP lideri, o dönem Ecevit'in hastalığı bahane edilerek MHP'siz ve Ecevit'siz bir hükümet dizayn edilmek istendiğini, bunu fark ettikten sonra da kendisinin seçim çağrısı yaptığını ifade etti.

İNCELEME TALİMATI

MHP Genel Başkanı, bu sözlerin ardından da Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk'e bu isimler hakkında inceleme başlatılması talimatı verdi. Disiplin Kurulu Pazartesi günü harekete geçecek.

OKTAY VURAL KAMPTAYDI

Muhalefet sürecinde rahatsızlığını dile getirerek grup başkan vekilliğinden istifa eden ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ayrıntılı bir değerlendirme yapmaktan kaçınan İzmir Milletvekili Oktay Vural ise toplantıya katılan isimler arasında yer aldı.

BAHEÇLİ İLE GÖRÜŞÜYOR

Bazı parti yöneticileri Vural'ın bir süredir Genel Başkan Bahçeli ile düzenli olarak görüştüğü bilgisini de verdi.

MHP'nin Konya kampı, Pazar günü Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin düzenleyeceği basın toplantısıyla sona erecek.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

TARIK

Bugün Rahmi TURAN'ın yazısını okuyunca anladım ki evet tarafı hiç bir şey yapmasa da Bekir ÇOŞKUN ve Rahmi TURAN gibi yazarlarının yazılarını mütedeyyin halkımıza okusalar zaten sonuç garanti olur.Bekir COŞKUN2u analdımda duayen gazeteci denilen Rahmi TURAN'ın bugünkü köşe yazısı gerçekten trajikomik ve çelişkili.Bazı yetkililerin Hayırcı2ları terör safında gösterilmesini eleştirmiş.Bu kısmına ben de katılıyorum.Bütün Hayır diyen veya kararsız kalanları suçlamak,itham etmek haksızlıktır.Kul hakkıdır...Devamı...

tarık

Son sözüm de Rahmi Beye :Ben Türk Milletindenim,İslam Ümmetindenim ve Allah'ın kuluyum.Siz kendinizi nasıl tarif edersiniz ,kimin kulusunuz bilmem o sizin tercihiniz ama bu milletin İNANCINA,DEĞERLERİNE SALDIRARAK BİR NETİCE ALAMAZSINIZ...

tarık

Ama kendisi de daha ağır ifadeler kullanmış referanduma evet diyeneleri cumhuriyet düşmanı ilan etmiş,dini değerlerimize saldırmış ve millet ile ümmetin tercihi ,kul tafyası gibi seviyesiz ifadeler kullanmış...Neticemi benim gibi başkanlık sistemine destek veren ama şu an önümüzde duran referanduma karşı mesafeli duran kişiler bu kamplaşma,kutuplaşma,iftira ortamından ,söyleminden ciddi rahatsızız.Ne bir insan Hayır dediği sırf içine sinmediği için hain olur,nede yeni sistemin faydalı olacağına inandığı ve Evet dediği için cumhuriyet düşmanı olur...İki söylem de büyük yanlış ve tehlikeli.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş