DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Gümüşhane mitingi

MHP'nin Gümüşhane mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-29 21:16:06
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten ekonomi programımızla sanayinin, iş adamlarımızın, aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır" dedi.

Bahçeli, partisinin Zafer Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, Davutoğlu ve Erdoğan'ın paralel ve komşu meydanlarda miting düzenlediklerini belirterek, "Mitinglerde, 'zenginleştik, kalkındık, refahı bütün yurda yaydık, vatanı imar ettik, açı doyurduk, çıplağı giydirdik, işsize iş verdik' diyorlar. Bunların devr-i saltanatında birilerinin zenginleştiği çok doğrudur. Birilerinin ceplerini doldurduğu açık bir gerçektir. Birilerinin harama el uzattığı, birilerinin yetimin hakkını çaldığı, birilerinin boğazından haram lokmaların indiği kesindir" diye konuştu.

Bunlara asla itirazları olmadığını, zaten bunları anlatmaya çalıştıklarını ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama bu zenginlik sizlere nasip oldu mu? Cebiniz borçtan kurtuldu mu? Kredi tuzağına düşmeden yaşayabiliyor musunuz? Madem ki bunlara siz sahip olmadınız. Madem ki zenginleşen siz değilsiniz. Madem ki 'bende para yok' diyorsunuz. Sorarım sizlere, bende yoksa, sizde yoksa, para kimin cebindedir? Paralar, milli servet kimin haram lokmasındadır? 230 milyar dolardan 800 milyar dolara çıktığı söylenen milli gelir kimin kursağındadır? Sizin, yetimin, biçare kulların hakkı hangi haramzadelerin saraylarındadır? Kimin yatak odalarındaki para kasalarının içindedir? Ayakkabı kutularında deste deste haram bulunmuştur. Vakıf adı altındaki yüzdelik tahsilat bürolarından yığın yığın kara para çıkmıştır."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

"Parayı çalan onlar, borcu ödeyecek olan sizsiniz. Borcu yapan onlar, bedelini ödeyecek yine sizsiniz. İsraf eden onlar, emeği sömürülecek olan sizsiniz. Cebini dolduran onlar, aç, açık gezecek olan yine sizlersiniz. Onların banka hesaplarına oluk oluk haram girerken, ucu ucuna yaşayacak olan maalesef her zaman sizler olacaksınız. Tercih sizindir. Bundan sonra ya önünüze uzatılmış bir lokma ekmeğe rıza göstereceksiniz ya da 'yeter artık, nerede benim hakkım' diyerek ayağa kalkacaksınız. Ya zulme, istismara, adaletsizliğe ve alçaklığa göz yumarak harama göz yumacaksınız ya da MHP ile birlikte yürümeye başlayıp kendinize yeni ve aydınlık bir sayfa açacaksınız."

- "Bu yürüyüş talana ve yalana karşı ahlakın yürüyüşüdür"

İnançlı kadrolarla yürümeye başladıklarını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bunun için 'bizimle yürü Gümüşhane' diyoruz. Bu yürüyüş korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Bu yürüyüş ahlaksızlığa karşı namus timsallerinin yürüyüşüdür. Bu yürüyüş talana ve yalana karşı ahlakın yürüyüşüdür. Bu yürüyüş hainlere, eli kanlı teröriste, onunla müzakere edenlere karşı milli bir yürüyüştür. Bu yürüyüş, en samimi ve saf duygularla mukaddesatımıza sahip çıkanların irfanlı ve inançlı bir yürüyüşüdür. Bu yürüyüş sağlam adımlarla tarihi zaferlerle dolu Türk milletinin asalet ve hamiyet yürüyüşüdür. Bu yürüyüş binlerce sene önce Orhun'dan tüm dünyaya meydan okuyan bir milletin başlattığı kudretli bir yürüyüştür. Ne kadar melun, ne kadar hırsız, ne kadar hain, ne kadar alçak varsa önümüzdedir."

Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Her adımınızda biraz daha kaçacaklardır. Her adımımızda saklanacak delik arayacaklardır. Her adımımızda çaldıklarını çıkartacaklar ve para kasalarına saklanacaklardır. Gelin bu şerefe siz de dahil olun. Gelin bu tarihe siz de damga vurun. Çoluğunuza, çocuğunuza aktaracağınız muhteşem bir anın hatırasını bırakınız. Hırsıza, arsıza, namussuza, yağmacıya, düzenbaza, istismarcıya, işbirlikçiye, soyguncuya, israfa karşı bizimle yürüyün. Bizimle yürü Gümüşhane."

Birlikte atacakları her adımın daha mutlu ve huzurlu bir Türkiye'ye doğru yol alış olduğunu dile getiren Bahçeli, "Daha müreffeh, daha zengin, daha kaygısız bir hayata yöneliştir. Daha adil, daha hakkaniyetli bir döneme başlangıçtır. Daha dik baş, daha tok karın, daha mutlu yarına ilerleyiştir. Bu, yalnızca kararlı ve onurlu bir yürüyüştür. Siz de bize katılın siz de bizimle yürüyün. AKP'ye oy veren kardeşim, ülkemiz kötüye gidiyor. Artık siyasi taassup ve tarafgirlikle hareket edecek vakit kalmamıştır. AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi harabeye çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim ülken için milletin için vatanın için geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yoktur, bunlarda ümit yoktur, bunlarla huzur yoktur" diye konuştu.

- "Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz"

Bahçeli, CHP'ye oy verenlere de "gel bu defa bizimle yürü" şeklinde seslenerek, şunları kaydetti:

"Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim, boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanındadır. O halde bizimle yürümek, MHP'yi iktidara taşımak için oy verecek misiniz? 7 Haziran'da mührünüzü üç hilale heyecanla vuracak mısınız? Gümüşhane'nin talihi açık, geleceği aydınlıktır. Allah hepinizden razı olsun, umutlarınız, umutlarımız, talepleriniz hedefimizdir. MHP iktidarında yoksullukla savaşacağız, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceğiz. Devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceğiz. Ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceğiz. Üreten ekonomi programımızla sanayinin, iş adamlarımızın, aç ve açıkta kalan milyonlarca masum vatandaşımızın sorunlarını gidereceğiz. Ekonomi büyüyecek, insanımız refah ve zenginliğe ulaşacaktır."

Türkiye'nin, MHP iktidarıyla milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak içinde bulunduğu ataletten kurtulacağını savunan Bahçeli, "Emeklilerimize Mart ayında bin 400 ve Eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira emekli destek ödeneği vereceğiz. Asgari ücretlilere, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım imkanı sunacağız. Kamu çalışanlarımızın çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödeneklerini emekli aylıklarına yansıtacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz. Mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldıracağız. Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız, hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, imamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacaklarını, cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacaklarını söyledi.

Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesinin gereğini yapacaklarını belirten Bahçeli, yeni iş yeri açan esnaf ve sanatkarı beş yıl süreyle gelir vergisinden muaf tutacaklarını ayrıca kendi nam ve hesaplarına ödedikleri sigorta primlerinin yarısını da beş yıl süreyle devletin karşılayacağını vurguladı.

- "Şüphesiz bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız"

Bahçeli, şoför esnafının aldığı yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacaklarını anlatarak, "Esnaf, Bağkur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesi yapacağız. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, üreten ekonomi programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Bu yardımları refah artışı kapsamında yükseltip yüzleri güldüreceğiz" dedi.

Muhtaç durumda olan ailelerin en az bir ferdine iş vereceklerini dile getiren Bahçeli, "İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar yani 700 lira aile desteği adı altında ödeme yapacağız. Şehit yetimlerimizin tamamına iş sağlayacağız. Gazilerimiz ve çocuklarının işe yerleştirilmelerine öncelik tanıyacağız. Korucularımızı sahipsiz bırakmayacağız. Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız" diye konuştu.

Bahçeli, evi olmayan muhtaç ailelere sosyal konut sağlayacaklarını veya 250 lira kira yardımı yapacaklarına da işaret ederek, muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 'Hilalkart' uygulamasına geçeceklerini söyledi.

"Atanamayan öğretmen adaylarımızın alayını atayacağız" diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli faizsiz kredi imkanı sağlayacağız. Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro vereceğiz. Kamuda sözleşmeli, geçici, 4B'li, 4C'li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız. Şüphesiz bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız. Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Gümüşhane. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için Bizimle Yürü Gümüşhane. 7 Haziran'da MHP'ye oy verecek misiniz? 7 Haziran'da vatana, millete ve geleceğinize sahip çıkacak mısınız? MHP'nin Gümüşhane milletvekili adaylarını tam kadro Meclis'e gönderecek misiniz? Bu evetler sayesinde, genel seçimler büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır."

Konuşmasının ardından partililere karanfil dağıtan Bahçeli'ye, Gümüşhanespor atkısı ile yöreye özgü dokunan "zilli kilim" hediye edildi.

Mitinge, MHP Gümüşhane Milletvekili adayları Mustafa Canlı, Hacı Murat Bal, MHP İl Başkanı Ali Ateş'in de aralarında bulunduğu partililer katıldı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alia57

Esed rejimini zaten tüm dünya destekliyor...Buna rağmen manzara ortada...Her General siyaset kitabı yazarsa anca bu kadar olur işte...Türkiye Esed'i destekleyecek ki başına daha büyük bela olsun!!...Seneye CHP'den veya soyadı itibariyle MHP'den vekil yapalım Sayın Paşamızı...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş