DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Giresun mitingi

MHP'nin Giresun mitingi

7 Yıl Önce
2015-05-28 15:06:48
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fındık para etmiyor ama bizimle edecektir. Giresun kirazı dalında kalmayacaktır. Giresun için biz göreve ve hizmete hazırız. Fındık üreticisinin yüzü gülmüyor ama bizimle gülecektir" dedi.

Bahçeli, partisinin Giresun Osman Ağa Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, Giresun'un zalime karşı mazlumun hak ve davasını savunacağını, Topal Osman Ağa'nın torunlarının bir kez daha milleti için sorumluluk alacağını belirtti.

Giresun'un tarihteki rolünü hatırlatan Devlet Bahçeli, "Giresun dün teslim olmadı, 7 Haziran'da da olmayacaktır. Bu şehrimiz, geçmişine ve medeniyet değerlerine yabancılaşmadı, yozlaşma tuzağına, yalan rüzgarına kapılmadı. Görüyor ve iftiharla söylüyorum ki Giresunlu tıpkı, Seyyid Vakkas Efendi gibi kelle koltukta vatanı için mücadele etmeye hazırdır. Giresun Kalesi özlemle eski günleri beklemektedir" diye konuştu.

Giresunlulara, "Bizimle yürü" diye seslenen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Yürüyüşümüz kavga umanlara, kargaşa planlayanlara, kaos tezgahlayanlara acı bir ders olacaktır. Yürüyüşümüz haram yiyenlere, ihanet edenlere, bölünmeyi seçenlere Karadeniz gibi kabaracak ve bunların heveslerini kursaklarına bırakacaktır. Biliniz ki yolumuz helal ve dua ile temellenmiştir. Biliniz ki yolumuz birlik ve kardeşliğe kenetlenmiştir. Yürümek zorundayız. Zira Türkiye kuşatma altındadır. Yürümekten başka çaremiz yoktur. Zira Giresun'un şikayet ve perişanlığı tahammül edilemeyecek boyuttadır. Giresun işsiz, yoksul ve sancılıdır. AKP ile Giresun'un işsizliği tavan yapmış, resmi verilere göre, 38 bine ulaşmıştır."

- "Giresun'un kaderi fındıktır"

FİSKOBİRLİK tesislerinin bir çoğunun kapatıldığını ya da satıldığını anlatan Bahçeli, özel sektöre ait yaklaşık 25 fındık kırma tesisine kilit vurulduğunu bildirdi.

Devlet Bahçeli, "Giresun'un geçim kapısı fındığa dayalıdır. Fındık dalında kalırsa umutlar havada kalacaktır. Fındık para etmezse AKP döneminde, yıllarca olduğu gibi Giresun hüsran yaşayacaktır. Biz buna izin veremeyiz. Buna sessiz kalamayız. Giresun'un taleplerine ilgisiz kalamayız. Hepiniz şahit olunuz, FİSKOBİRLİK atıl vaziyetten çıkarılacak ve yeniden yapılandırılacaktır. Fındık, incir ve kayısı gibi ürünlerin katma değer yaratarak satışı, pazarlanması ve fiyatlarının tespitinde söz sahibi olunabilmesi için teknik altyapı kuracağız. Bu amaçla gerekli yatırımları yapacağız. Ülkemiz için stratejik öneme sahip buğday, mısır, pamuk, soya, ayçiçeği, çeltik, üzüm, kayısı, zeytin, yer fıstığı ve fındık gibi ürünlerimiz için özel destekleme programları geliştireceğiz. Bunlara fiyat garantisi vereceğiz" diye konuştu.

Fındık üreticisinin yüzünün gülmediğini, fındığın para etmediğini açıklayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"Fındık para etmiyor ama bizimle edecektir. Fındık üreticisinin yüzü gülmüyor ama bizimle gülecektir. Giresun kirazı dalında kalmayacaktır. Giresun için biz göreve ve hizmete hazırız. 7 Haziran geldiğinde, fındığınızı azar azar gasp eden, fındık paralarınızı götürüp saraya ve lükse yatıran müsriflere geciken demokratik tepkinizi gösterecek misiniz? Fındık kurdu başbakan bunu iyi duysun. Fındık hırsızları, fındık yağmacıları bu 'evet'lere dikkat kesilsin. Giresun için hedeflerimiz elbette çoktur. Biz, AKP gibi söz verip üzerine yatmayız. Biz, AKP gibi umut uyandırıp, hayalleri yıkmayız. Biz, 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen, ilkelerinden ödün vermeyen, 46 yıllık tarihsel yürüyüşünden sapmayan Milliyetçi Hareket Partisi'yiz."

"Vatan için, bayrak için, millet için, Giresun için Milliyetçi Hareket'e 10 gün sonra oy verecek misiniz?" diye Giresunlulara seslenen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Giresun hamdolsun kiminle yürüyeceğini belli etmiş, irade ve tarafını göstermiştir. Giresun doğru yoldadır, doğru yerdedir, doğru taraftadır ve MHP'nin yanında yürüyüşe geçmiştir. Giresunlu kardeşlerim unutmayınız, sahipsiz değilsiniz, yalnız değilsiniz, kimsesiz değilsiniz. Milliyetçi Hareket sizinledir, Türkiye sevdalısı temiz yürekler sizlerle sonuna kadar beraberdir. Bizim birlikteliğimizi kıskananlar çıkacaktır, nitekim çıkmıştır. Giresun'un milli duruşundan ürkenler çıkacaktır, nitekim bu da çıkmıştır. Fakat Giresun'da korkuya müsamaha yoktur. Kirli senaryolara, karanlık kampanyalara inanan yoktur. Kuru tehditlere aldanacak, ham dayatma ve istismarlarla kararından cayacak Giresun'un ne dününde ne de bugünün de görülmemiştir."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kürd

Ahhh ahhh bu zalimler neler cektirmisler kürtlere neler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş