DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'nin Erzurum mitingi

MHP'nin Erzurum mitingi

30.05.2015 19:10:55
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kötü giden talihe 'dur' demenin zamanı gelmiştir. Erzurum'da Dadaş, Diyarbakır'da serok olduğunu iddia eden, çelişki ve yalan yumağı Davutoğlu'nun oyun ve tezgahları bozulmalıdır. AKP, bozguna uğratılmalıdır" dedi.

Bahçeli, partisinin Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen ve saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitinginde yaptığı konuşmada, yiğitliğin kitabını yazan Dadaşlarla buluşmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, cesaretin, kahramanlığın, kardeşliğini ve dostluğun anıtlaştığı Erzurum'da hitap etmekten mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Erzurum'un ilçelerini sayarak, sevgilerini ve selamlarını ilettiğini belirten Bahçeli, 9 gün sonra yapılacak 25. dönem milletvekilliği genel seçimlerinin ülkenin birliğine, milletin birliğine, insanın refahına en üst düzeyde katkılar sağlamasını temenni etti.

Seçimlerin barış, huzur, güven ve demokratik yarış içerisinde geçmesini temenni ederek, siyasi parti ve milletvekili adaylarına başarılar dileyen Bahçeli, "Erzurum, milli heyecanın, milli ahlakın ve manevi temizliğin temellendiği bir vatan köşesidir. Sizler Pasinler Ovası kadar enginsiniz, Tekman Yaylası gibi zirvedesiniz, sizler Palandöken Dağları kadar heybetli, Allahuekber Dağları kadar dik duruştasınız. Dadaşların kalbi vatan aşkıyla çarpmaktadır" diye konuştu.

Dadaşların Türkiye ve Türk milleti sevdasıyla kavrulduğunu anlatan Bahçeli, bağlılık ve sadakatin, samimiyet ve dürüstlüğün Erzurum'da olduğunu vurguladı.

"Rus ve Ermeni mezalimine karşı göğsünü siper eden Alvarlı Efe Hazretlerinin mirası sizlere emanettir" diyen Bahçeli, ilim, irfan ve gönül insanı İbrahim Hakkı Hazretlerinin anılarının insanlarla yaşadığını belirtti.

Bahçeli, "Solakzade Hazretlerinin inanmışlığı ve milletine adanmışlığı sizlerin itibar ve iftiharımızdır. Balkanlarda kahramanca mücadele eden Şükrüpaşa, Aziziye Tabyası'nda devleşen Nenehatun manevi hayatımızda derin izleri bulunan Hacı Salih Efendi Erzurum'a mühür vurmuşlardır. Erzurum'da yetişen, milli ve manevi hayatımıza eşsiz hizmetleri geçen muhterem isimleri rahmetle anıyorum. Kafkas Cephesi'nde Allahuekber Dağları'nda kara buza ve dondurucu ayaza yüreklerindeki millet ateşiyle karşı koyan, vatan savunmasında fedakarlıktan kaçmayan gazi ve şehitlerimize Erzurum'un efsane ismi Kazım Karabekir Paşa'ya Rab'bimden rahmet niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Dadaşların geçmişten bugüne hiçbir zaman milli sorumluluktan kaçmadığının altını çizen Bahçeli, Dadaşların bar tutarak, cirit atarak, at binerek, kutlu değerlere sahip çıkacak yürekliliği gösterdiğini söyledi.

- "İnkarcıları iki yüzlüleri sandıkta yıkmak için yürümeliyiz"

Türkiye'nin kurtuluşu için yeni bir seferberlik ve mücadele ruhu doğduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Kötü giden talihe 'dur' demenin zamanı gelmiştir. Erzurum'da Dadaş, Diyarbakır'da serok olduğunu iddia eden çelişki ve yalan yumağı Davutoğlu'nun oyun ve tezgahları bozulmalıdır. AKP, bozguna uğratılmalıdır. Erzurum, istismarcılarının hesaplarını altüst etmezse Türkiye felaket ve feci bir akıbete doğru adım adım sürüklenecektir. Erzurum bölünme lobisine engel olmazsa Türk milleti kanlı ve sancılı parçalanma sürecine mahkum olacaktır. Bu nedenle istikrarsızlığı devirmek için yürümeliyiz. İsyankarları, iftiracıları, inkarcıları, iki yüzlüleri sandıkta yıkmak için yürümeliyiz. Yiğit Dadaşlar, soruyorum sizlere bizlerle yürümeye var mısınız? Bizlerle yürümeye söz veriyor musunuz? 7 Haziran'da milliyetçi hareketin milli ve tarihi yürüyüşü için oy verecek misiniz? Bu evetler dirilişin kararıdır. Bu evetler Erzurum'un muhteşem iradesinin tezahürüdür. Şayet yürümezsek önümüz kara kıştır."

Türkiye'nin bir yol ayrımına geldiğini anlatan Bahçeli, 7 Haziran'da milliyetçi hareketin Erzurum'un engin sağ duyusuna, idrakine, vicdanına sonuna kadar güvendiğini ifade etti.

Bahçeli, "Bu seçim ile aziz milletimizin gelecek yüzyıllardaki kaderini belirlemek için eminim ki milli bir şahlanış göstereceksiniz. Üzerinize gerilmeye çalışılan kefeni bir kader olarak kabul etmeyeceksiniz. Türkiye'nin çatışma ve kavga ortamına sürüklenerek, tükenmesinin vebaline asla ortak olmayacaksınız. Türk milleti ve milli değerler etrafında kenetlenecek, bölünmeyeceğimizi dosta ve düşmana Erzurum Kongresi'nin ruhuyla bir kere daha göstereceksiniz" şeklinde konuştu.

Devletin başına Devlet gelecek" sloganlarıyla konuşması zaman zaman bölünen Bahçeli, "Onurumuzla oynayan siyaset tüccarlarının ve çıkar çetelerinin yakasına yapışmak artık namus borcudur. Çatışma ve kutuplaşma ile vicdanları sömürenlere cevap vermek de artık bir vatan görevidir. Bu milli hesaplaşma her ilde, her ilçede ve her beldede, vatanın her köşesinde aziz milletimizle el ele omuz omuza 7 Haziran günü sandık başında yapılacaktır" dedi.

Gelişmelerin önümüzdeki seçimlerin taraflarını tam anlamıyla belli ettiğini söyleyen Bahçeli, şöyle konuştu:

"Bir yanda AKP ve işbirlikçi çıkar çevrelerinin koalisyonu olacaktır. Diğer yanda milletini karşılıksız seven Türkiye sevdalıları bulunacaktır. Bir yanda Türkiye'den intikam almaya niyetle iç ve dış mihraklar olacaktır. Diğer yanda Türkiye'yi kurtarmaya yemin etmiş Türk milliyetçileri yer alacaktır. Bir yanda varlıklarımızı sömürmeye hazırlanan küresel odaklar, varlığımızı imha etmeye odaklanmış teröristler, bölücüler ve müzakereciler olacaktır, diğer yanda milli ve tarihi emanetleri can pahasına savunacak vatan evlatları ayağa kalkacaktır. Bir yandan siyasi ikbal ve menfaati için siyasete soyunanlar olacaktır, diğer yanda ise vatana hizmet ve milli değerleri sadakat için Türkiye'ye talip olan milliyetçi hareket kuşatmayı Dadaşların desteğiyle yaracaktır. Gafletin hıyanete vardığı, korkaklığın teslim olmaya dayandığı bir iktidar dönemi 7 Haziran'da sona erecektir."

Milliyetçi hareket olarak bütün meselelerin üstesinden geleceklerini ifade eden Bahçeli, Türkiye'nin sorunlarını tek başlarına çözeceklerini, Erzurum'un ağırlaşan ve derinleşen meselelerini kökünden bitireceklerini söyledi.

- "Yüzünüzü kara çıkartmayacağız"

Kendilerine güvendiklerini ve halka inandıklarını dile getiren Bahçeli, "Biliyorum Erzurum besiciliği bırakmış, tarlaları terk etmiştir. İşsizlik Erzurum'a çökmüştür. Erzurum Türkiye'yi doyurmakta ancak kendisi doyamamaktadır. Aziz Erzurumlu, bugün henüz yokluğun sıkıntısı, yoksulluğun acısı kendisine ulaşmamış olanınız varsa biliniz AKP ile devamı halinde yangın sizin ocağınıza da ulaşacaktır. Bugün kurtulmuş olmakla sevinmeyin. Zorluklar sizin de kapınızı çalacaktır. Bu itibarla çare milliyetçi harekettir, çözüm milliyetçi harekettir" diye konuştu.

Bahçeli, 7 Haziran seçimleri için destek isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vatan topraklarını bırakıp kaçıp buna da başarı diyenlere karşı vatan diyecek misiniz? Şehitlerimizin emaneti, şanlı bayrağımızı çekildiği gönderden indirmeye cüret edenlere ve bunlarla pazarlık yapanlara karşı bayrağın namusunu müdafaa edecek misiniz? Türkiye'ye sahip çıkmak için milliyetçi hareket ile yürüyecek misiniz? Çok şükür Dadaşlar kararını vermiş, yürüyüşe geçmiştir. Allah hepinizden razı olsun. Yüzünüzü kara çıkartmayacağız. Desteklerinizi heba etmeyeceğiz ve Erzurum'un ümitlerini asla soldurmayacağız. Bugün Türkiye'mizin bütünlüğü, aziz milletimizin kardeşliği tehlike altındadır. Nenehatun'u ortaya çıkaran şartların bir benzeri şimdilerde karşımızdadır. AKP ile geçen hezimet dolu yıllarda, ülkemize yönelen tehditler geçmişle benzerlik göstermeye başlamıştır. İşbirlikçi bir hükümetin tavizleriyle vatanımızın bağımsızlığı ve mili bekamız riske atılmıştır. Yine yabancı güçler, içişlerimize karışmaktadır. Yine hainler, dört koldan ihanet yarışındadır."

Tıpkı bir asır önce Ermeni çetecilerin yaptığı gibi bugün de teröristlerin sağa sola saldırdığını ifade eden Bahçeli, "Osmanlıyı yıkan küresel aktörler uzun uğraşlar sonucunda kendilerine yeni bir teslimiyet hükümeti bulabilmişlerdir. İşbirlikçi iktidarın yönetiminde Avrupalılar milletimizi, Ermeniler tarihimizi, bölücüler devletimizi, teröristler geleceğimizi, BOP'çular kimliğimizi sorgular hale gelmiştir. Elbette bu zilletin kabul edilmesi asla mümkün değildir. Erzurum'un vatansever insanlarına buradan soruyorum. Vereceğiniz cevabın bütün Türkiye ve iktidar zihniyete cevap olacağını biliyorum. Öyle bir haykırmalısınız ki bütün dünya Erzurum'un bu meydanından çıkacak gür sesi işitsin" şeklinde konuştu.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş