MHP’li Erbaş: TTB Kapatılmalıdır!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş basına yaptığı açıklamada, TTB’nin, Türk milletini ve bölünmez bir bütün olan vatanını seven hekimler arasında da çok fazla şikayet konusu olduğunu ifade ederek, 'Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır' dedi.

19.09.2020 19:06:52

MHP'li Erbaş: TTB Kapatılmalıdır!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş basına yaptığı açıklamada, TTB'nin, Türk milletini ve bölünmez bir bütün olan vatanını seven hekimler arasında da çok fazla şikayet konusu olduğunu ifade ederek, "Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır" dedi.

Milletvekili Erbaş şöyle konuştu:

"Türk Tabipler Birliği sözde hekimlerimizin çatı meslek örgütüdür ama ne yazık ki son yıllarda Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Hekimlerimizin sorunları dışında her konuda ve özellikle de terör örgütü konusunda bir çok destekleyici açıklamalarda bulunmuştur. Bu konu başta Türk Milletini ve bölünmez bir bütün olan vatanını seven hekimler arasında da çok fazla şikayet konusu olmuştur. Merkez Konseyi'ne yakın odaların ve konseyin açıklamaları hep aklımızda kötü izler bırakmıştır.

Unutulmamalıdır ki, bu TTB Merkez Konseyi üyesi 11 Hekim Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK-PYD'ye karşı Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı'na “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” diyerek karşı çıktığı için “terör örgütü propagandası yapmak”, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” suçundan hala yargılanmaktadırlar.”

"Hekimlik mesleğini küçük düşürüyorlar"

Erbaş şöyle devam etti:

"Yedi düvelin bir olup üzerimize geldiği Çanakkale savaşında kahramanca görevlerini icra etmek için mücadele veren hatta şehit olan oğluna ağrı kesici vurmayan doktor Nusret'in TBB merkez konseyi üyeleri kemiklerini sızlatmaktadır. Ayrıca İlimizde şehir Hastanesi bulunmamakla birlikte yeterli fiziki imkanlara sahip olamayan sağlık çalışılanlarımıza karşı sendikal baskılar ve şu süreçte görev değişikliklerini doğru bulmuyoruz dönem sağlık çalışanlarımıza moral verme ve yanında olma dönemidir marjinal uçlardan kurtarma dönemidir.

Son dönemde Covid-19 mücadelesinde başta Hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanları özveri ve büyük çabayla yeri geldiğinde canları pahasına hizmet sunmaya çalışmaktadır. Bu emekleri yadsınamaz. Ama Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyeleri başta olmak üzere bazı kuruluşların üyeleri bu çalışmaları baltalamak halkın gözünde hekimlik mesleğini küçük düşürmek için açıklamalar yapmaktadır. Bu pandemi döneminde vefat eden sağlık çalışanlarına gerekli payenin (Şehitlik mertebesi de dahil) verilmesi, vefat eden sağlık çalışanlarının arkada kalan ailelerine gerekli bütün desteğin sağlanması bizim asli görevimiz olup bu konuda çalışmalar yapmaktayız.”

"Hekimlerimizin yanındayız"

Milletvekili Erbaş, şunları ilave etti: "Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi de bu mahiyette Türk Tabipler Birliği'nin en son açıklamalarını önceki dönem yapmış oldukları bölücü ve toplumu ayrıştırıcı ifadeleriyle birleştirerek, şu anki Pandemi döneminde hekimlerimiz ve sağlık camiasının özverili çalışmalarını baltalamak, toplumda hayal kırıklığı oluşturup vatandaşlarımızın üzerinde negatif etki bırakmak amacını taşıyan ifadeleri nedeniyle gerekli olan sözleri söylemiştir.

Bu konuda açıklama yapan siyasilerinde özellikle ilimiz ve vatanımızdaki pandemi dönemine ait asılsız iddialar içeren sözlerini de tamamen talihsiz açıklamalar olarak görmekteyiz. Artan vakalar ve ölüm sayıları maske, mesafe ve hijyen ile tamamen kontrol altına alınıp bu pandemiden bir an önce vatandaşlarımızın da elbirliğiyle çıkacağımıza inancımız tamdır. Biz MHP olarak başta hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarına bu konuda sonuna kadar güveniyor ve destekliyoruz."

YORUMLAR (0)