MHP'li Adan: Erdoğan darbe yaptı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Erdoğan'ın anayasayı askıya alarak sivil bir darbe yaptığını iddia etti...

27.05.2015 03:11:52

Ajansların haberine göre; MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, 7 Haziran sonrası olası koalisyona kapılarını kapadı. Devlet Bahçeli'nin MHP'nin herhangi bir koalisyon düşünmecesi olmadığını açıkça ifade ettiğini ifade eden Adan, MHP'nin tek başına iktidarı için her kapıyı çalacaklarını söyledi.

Celal Adan, seçim çalışmaları kapsamında Bayrampaşa Abdi İpekçi Caddesi üzerinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaf ziyareti sırasında kahvehanelere de uğrayan Adan, hem vatandaşlardan hem de esnaftan 7 Haziran'da MHP'ye oy vermelerini istedi. Adan, uğradığı bir kahvehanede basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çeşitli şehirlerdeki açılış programlarını eleştiren Adan, açılışların çoğunu incelediğini belirterek, açılışların maliyetinin yapılan işin maliyetinden daha pahalı olduğunu ileri sürdü. Adan şöyle konuştu;

"Biri Başbakan uçağıyla kampanyasını yürütüyor, diğeri Cumhurbaşkanı uçağıyla kampanya yürütüyor. Bu yüksek maliyetler fakirin sırtından elde edilen paralarla yapılıyor. Bunu şiddetle protesto ediyoruz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın bütün değerleri ayaklar altına alarak, milletin varlık teminatı değerlerini tahrip ederek bir kampanya yürüttüklerini görüyoruz. Ancak bütün dünya bilir ki, iki komutanlı kazanılmış bir zafer yoktur. İki ayrı ayrı liderlik taslayarak yürütülen politikanın 7 Haziran'da ne kadar olumsuz sonuçlanacağına şahit olacağız" diye konuştu.

BİR TEPKİ DE ÇEREZ PARASINA

Utanmadan, arlanmadan, araçlara ödenen 3 milyar 300 milyon lirayı çerez olarak ifade ediyorlar. Bu tablo da gösteriyor ki, bu araçlar Sağlık Bakanlığı'ndan, bilim ve teknolojiden, kalkınmadan daha önemlidir. Saraydaki debdebesine Diyanet'i de iştirak ettirdiler. Bunun sebebi, saraydaki debdebeyi yumuşatmaktan başka hiçbir anlam ifade etmemektedir.

"SİVİL DARBEYLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Bugün Türkiye'deki sivil iradenin, yani Tayyip Erdoğan'ın ve Başbakan'ın yönettiği Türkiye'de 1980, 1971, 1960 darbesinden daha tesirli bir darbe süreci yaşıyoruz. Milletimiz bu darbelerin altından kalktığı gibi, bugünkü sivil darbenin de altından kalkacaktır.

KOALİSYONA KAPILARI KAPADI

Geçen gün Genel Başkanımız bir koalisyon düşüncesi içinde olmadığımızı açıkladı. Bu tür senaryoları düşünmüyoruz. Bizim MHP olarak gördüğümüz manzara şudur; MHP'nin alacağı oylar Adalet ve Kalkınma Partisi'ni iktidardan alaşağı edecektir. Şu anda bir tek şeye odaklanmış durumdayız. Her kapıyı çalarak, her vatandaşa giderek, MHP'nin tek başına iktidara geleceği bir politikanın içindeyiz. Diğer senaryoların tamamına kapalıyız.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muhammed cezeri

GEREK YAZARIN YORUMU GEREKSE DE YORUMCULARIN YAZILARI TİPİK BİR SÖZDE TÜRK-İSLAM,ARAP-İSLAM VE FARS-İSLAMCILARIN,MAZLUM KÜRT HALKI HAKKINDAKİ IRKÇI YANSIMASIDIR.YANİ HERKESE BELEŞ AMA KÜRDE GELİNCE YOK TA YOK.BU ANLAYIŞ HEM DİNEN HEM DE İNSANLIK VİCDANINDA MAHKUM OLACAKTIR VE KÜRTLER KENDİ TOPRAKLARINDA HİÇ BİR MİLLETİN EGEMENLİĞİNDE OLMADAN VE HİÇ BİR MİLLETE ZULÜM ETMEDEN ÖZGÜRCE YAŞAYACAKLARDIR İNŞALLAH,BUNU ÖNLEYEMEZSİNİZ AMA İÇTEN İÇE BÖYLE YANARSINIZ İŞTE.ALLAH ISLAH ETSİN..