MHP'den yeni vaat!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran genel seçimleri öncesinde Bartın’da halka hitap etti.

14.05.2015 18:29:21

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan genel seçimler öncesinde Bartın'a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. Konuşmasına Bartın'ın doğal güzelliklerini anlatarak başlayan Bahçeli, “Her köşesi tarih kokan, her tarafı doğal güzellik ve kültürel zenginlikle çevrelenmiş Bartın'da sizlerle beraber olmanın kıvancını yaşıyorum. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran kardeşlerime en iyi dileklerimi sunuyorum. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bizleri kavuşturan Rabbime hamd ediyorum. Bartın'da yaşayan her vatandaşımı bağrıma basıyorum. Amasra'ya, Kurucaşile'ye, Ulus'a selam ve muhabbetlerimi gönderiyorum. Bu açık hava toplantımızın gerçekleşmesinde emeği geçen, katkısı bulunan her dava arkadaşımı yürekten tebrik ediyorum. 25 gün sonra yapılacak 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimleri'nin ülkemizin birliğine, milletimizin dirliğine, insanımızın refahına en üst düzeyde katkılar sağlamasını Allah'tan niyaz ediyorum. Seçimlerin barış, huzur, olgunluk, güvenli ve demokratik yarış içinde geçmesini ümit ediyor, siyasi partilere ve milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

“BARTIN'I İYİ BİLİRİZ, BAŞKALAŞMAYA İZİN VERMEDİ”
Bartın'ın gelenek, göreneklerinin yörüngesinden çıkmadığını söyleyen Bahçeli, “Bartın'ı iyi biliriz. Bartın'ın temizliğini, dostluk ve kardeşlik tutkusunu iyi tanırız. Bartın gelenek ve göreneklerinin yörüngesinden hiç çıkmadı. Dün neyse, bugün de aynısı oldu. Başkalaşmaya izin vermedi. Kontrolsüz değişimlere kapılmadı. Giyiminizden kuşamınıza, el sanatlarınızdan mutfak kültürünüze, halk oyunlarınızdan yöresel şivenize kadar, sizler öz değerlerinize hep sahip çıktınız. Bartın düğünleri hala yaşıyorsa, bu sizlerin değerlerinize sahip çıkmanızdandır. Bartın bir sedaysa, biz seslendiririz. Bartın bir sevdaysa, biz çekeriz. Bartın bir rüyaysa, biz görmek isteriz. Çünkü Bartın'ın yanında biz varız. Bartın'ın elinden tutmaya talip Milliyetçi Hareket Partisi'dir.

Ancak Bartın yorgun, solgun ve bitkindir. Bartınlı hayatından memnun değildir. Turizmcilerin keyfi yoktur. Çilek üreticilerinin umutları başka bahara kalmıştır. İşsizlik Bartın'dadır. Enflasyon Bartın'dadır. Zam, vergi ve faiz kuşatması Bartın'ı kavramıştır. AKP, Bartın'ı unutmuş, Bartın'a yüz çevirmiştir. Yaklaşık 13 yıl önce ümitleriniz Bartın yoğurdu gibi bembeyaz, taptazeydi. AKP'nin sorunlarınızı çözeceğine inandınız. AKP'de gelecek gördünüz, destek verdiniz. AKP'de çare gördünüz, arkasında durdunuz. Buna saygım vardır. Fakat geçen yılları gözünüzün önüne getiriniz. AKP'yle umut yoktur. AKP'yle huzur yoktur. AKP'yle huzurlu bir gelecek kalmamıştır. Bartın'ın oyalanacak zamanı, hayal tacirlerine kanacak vakti çoktan bitmiştir. Bartınlı gerçekleri görmüştür. Bartınlı, yalancıların, yozlaşmış zihinlerin, rüşvetçilerin, yolsuzluk çetesinin oyunlarını okumuştur” diye konuştu.

“BU OYUN 7 HAZİRAN'DA BOZULACAKTIR”
AK Parti hükümetiyle dış politikanın çöktüğünü söyleyen Bahçeli, “Artık bu oyun 7 Haziran'da bozulacaktır. AKP'nin bayatlamış ve miadı dolmuş senaryosunun son perdesi 25 gün sonra kapanacaktır. Bunu yapacak Bartın'dır. Bu şerefe ortak olacak siz aziz vatandaşlarımsınız. AKP, dış politikada çökmüştür. Suriye'de duvara toslamıştır. Irak'ta çamura batmıştır. Mısır'da yanlış ata oynamıştır. Libya'da çuvallamıştır. Yemen'de işgale payandalık yapmıştır. Kafkaslar'da başı öne eğilmiştir. Balkanlar'da mevzi kaybetmiştir. Kıbrıs'ta Rumlar, dağlarda teröristler, tarihte Ermeniler, Ege'de Yunanlar, Karadeniz'de küresel işbirlikçiler AKP'yi avuçlarına almışlardır. Müslüman katilleri AKP'yle kol kola girmişlerdir. Türkmen kanı dökenler, Kerkük ve Musul üzerinde hesap yapan PKK hamileri AKP'yle sevgi çemberinde buluşmuşlardır.

Erdoğan, Türk-İslam dünyasının mahvına sabitlenmiş, sınırların değişmesini amaçlayan, haritaların yeniden çizilmesini planlayan Büyük Ortadoğu Projesi'ne eşbaşkan olarak görevlendirilmiştir. Dış politikada rezaletler diz boyudur. Türkiye yalnızlaşmıştır. 'One minute' şovu çökmüştür. Sanal İsrail gerilimi sonuç vermemiştir. Ortadoğu'da dost kalmamıştır. Sıfır sorun politikası, sırf soruna dönmüştür. Diplomatik temsilciliklerimiz birer birer kapanmıştır. AB iddiası gümbürtüye gitmiştir. ABD ile model ortaklık hevesi yarım kalmıştır. Türkiye'nin etrafı husumet kuşatmasına alınmıştır” şeklinde konuştu.

“ÜÇ TARAFIMIZ DENİZLERLE, DÖRT TARAFIMIZ DÜŞMANLARLA ÇEVRELENMİŞTİR”
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu sert bir dille eleştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:
“Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız düşmanlarla çevrelenmiştir. Çanakkale'de klip çekip barış mesajları veren Erdoğan; komşu ülkelerin içişlerine karışmakla kalmamış, savaş çığırtkanlığı yapmıştır. AKP bugüne kadar, ayakta kalabilmek için hiçbir tavizden kaçınmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarısız Dışişleri Bakanı, şimdilerde Başbakan sıfatıyla hezimetten hezimete koşmaktadır. Erdoğan'ın başkanlık propagandası için kendi makamını hiçe sayarcasına tetikçilik yapmaktadır. Erdoğan kurmakta, Davutoğlu konuşmaktadır. Erdoğan öğütlemekte, Davutoğlu söylemektedir. Erdoğan buyurmakta, Davutoğlu yapmaktadır. Başbakan'ın inandırıcılığı sıfırdır. Kendisi yok hükmündedir.”

Bahçeli, şunları kaydetti: “Bir Başbakan kalkıp kendi makamının hilafına çalışır mı? Bir Başbakan kalkıp kendi geleceğini bile bile, göre göre karartır mı? Makamına sahip çıkamayan, fikri ve iradesi bulunmayan bir şahsiyete Türkiye emanet edilir mi? Davutoğlu taslak ve kopya bir Başbakandır. Başbakanlık Serok Ahmet'in elinde rezil olmaktadır. Bartın buna müdahale etmelidir. Bartın başkanlık masasına oturan, bölünme ve parçalanma kuyruğuna giren melun zihniyete haddini bildirmelidir. Bartın'ın rahat ve refahına çalışmaktansa, Erdoğan'a kölelik yapan, başkanlık tekeri çeviren Davutoğlu'na aldırış edecek misiniz? Üstlendiği göreve layık olmayan, taşıdığı sorumluluğun saygınlığına gölge düşüren hayalet Başbakan'a kanacak mısınız? Bu hayırlar, Davutoğlu için sonun başlangıcıdır. Ve Davutoğlu'nu ne Erdoğan, ne de batılı efendileri kurtaramayacaktır.

Başbakan, aldığı özel talimatlar gereğince sürekli bizimle uğraşmakta, bize sataşmaktadır. Fakat her defasında mahcup olmakta, kuyruğunu kıstırmak zorunda kalmaktadır. Birkaç gün önce Burdur'dan yine bizi hedef almış, yine ipe sapa gelmez iddialarda bulunmuştur. Sayın Davutoğlu, Bartın'dan sesleniyorum; kulağını aç, bu meydanın sesini iyi dinle. Akif rüşvet almadı, rüşvet vermedi. Akif hırsızlık yapmadı, yapanları insandan saymadı. Akif, cebindeki birkaç kuruşu eliyle saydı, para makinelerine saydırmadı.

Sayın Davutoğlu duydun mu? Nerede siz, nerede Akif. Bu mübarek büyüğümüzün adını anmaya utanın utanın. Akif'in, ikiyüzlülere garazı vardı; fakat yaşı ilerledikçe; 'ikiyüzlüleri artık sever oldum. Çünkü yaşadıkça yirmi yüzlü insanlar görmeye başladım' demişti. Peki Davutoğlu, ya bir de sizi görse ne diyecekti, ne söyleyecekti? Kaç yüzünüz olduğu belli bile değildir. Milli ahlakı olmayanda şeref olmaz. Milliyeti sisli ve belirsiz olanın şeref bahsine tutuşması kendisini kurtarmaya yetmez. Davutoğlu yıllarca namertlere el açtınız. Yıllarca düşmanlarla işbirliği yaptınız. İsrail'le önde kavgaya tutuştunuz, arkada işinizi yürüttünüz. Bir baktık HDP'yle atıştınız, bir gördük saraylarda koklaştınız, kuytularda kucaklaştınız.”

“7 HAZİRAN GÜNÜ TARİHİ SEÇİM KARŞINIZDADIR”
Türkiye'nin derin bir buhran yaşadığını söyleyen Bahçeli, bu buhranın seçimle sona ereceğini belirtti. Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:
“7 Haziran günü tarihi bir seçim karşınızdadır. Türkiye'nin yaşadığı derin buhran nihayet son bulacaktır. Türk milleti 25 gün sonra yapacağı tercih ile tarihi bir karar verecektir. Daha güzel bir hayatı tercih edecektir. Sandık başına gittiğinizde Milliyetçi Hareket'e evet diyecektir. İnancım budur. AKP'ye destek veren kardeşim; ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. CHP'ye oy veren vatandaşlarım, gelin bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşim; boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanında.

3 Mayıs'ta, Seçim Beyannamemizi 'Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek' adıyla ilan ettik. Emekli kardeşim biliyorum, sıkıntıdasın, geçinemiyorsun. Zor hayat şartlarına mahkumsun. Hatta karnını doyurmakta güçlük çekiyorsun. Emeklilerimize sesleniyorum, Mart ayında bin 400, Eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda toplam 2 bin 800 lira Emekli Destek Ödeneği almak için bizimle yürüyün. Esnaflarımızın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz. Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, bunalımdasınız, sorun yaşıyorsunuz, zor hayat şartlarına direniyorsunuz. Bunun farkındayım. Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkarmak, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz, siz de bize katılmaya hazır mısınız?”

“İMAMSIZ, MÜEZZİNSİZ CAMİ KALMAMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Seçim beyannamesini Bartın halkına anlatan Bahçeli, imamsız, müezzinsiz cami kalmayacağını söyleyerek mitingini şu sözlerle tamamladı:

“İmamsız ve müezzinsiz cami kalmaması için çalışacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani en az bin 400 lira olması için gereğini yapacağız. Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız. Bugün 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'dür.

Bir kez daha çiftçilerimizi kutluyorum. Elleri toprak kokan çiftçi kardeşim, Allah'ın izniyle yüzünü güldüreceğiz. Başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdileri ucuzlatacağız. Bartın'ın desteğiyle; mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldırmak için biz yürüyoruz, bize katılmaya var mısınız? Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan, dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV'yi yüzde 1'e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız, bizimle olmaya var mısınız? Orman köylüsünün mağduriyetini gidermek için, 2/B sorununu adil bir şekilde çözmek için hazırlıklıyız. Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için heyecanlıyız.

Esnaf ve sanatkar kardeşim, yeni işyeri açtıysan, meraklanma beş yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız. İlave olarak, kendi adına ödediğin sigorta primlerinin yarısı beş yıl süreyle devlet tarafından karşılanacaktır. Şoför esnafımız seni ihmal etmedik, aldığın yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacağız. Hayırlı olsun. Kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerimiz çalışma sürelerinizin her 4 yılı için bir yıl fiili hizmet zammı alacaksınız. Kutlu olsun.

Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesini yapacağız. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikleri gidereceğiz. Herkesin gözü aydın olsun. Esnaf ve sanatkarımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesine son vereceğiz. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin, Üreten Ekonomi Programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız, sorunlarınızı bitireceğiz. Yoksul kardeşim, 25 gün daha dayan, senin sorunlarını hepten bitireceğiz.

Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Ve de bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. Uğurlu olsun.

İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira 'Aile Desteği' adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız. Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak, istihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şakire ay

Sen benim yanimda kelimeişahdet getirmedîğin muttetce benim gözumde kafi sin