DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MHP'de Yusuf Halaçoğlu çatlağı!

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun CHP hakkında söylediği sözlere partisinden tepki geldi.

08.07.2015 22:07:41

Partinin bir diğer grup başkanvekili Oktay Vural, 'Yusuf Halaçoğlu'nun sözlerini tasvip etmiyoruz' dedi.

Halaçoğlu ne demişti?

Meclis Başkanlığı seçiminde 3. tura kadar kendi adayları desteklemeleriüzerine CHP'den eleştirilere bu sözlerle yanıt vermişti; Biz Eğer Sayın Deniz Baykal'ı desteklemiş olsaydık, dinsiz, inançsız bir partinin adamını seçtirdiniz' diye bize yükleneceklerdir' sözlerini kullandı.

AK Parti'den de tepki gelmişti

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ise "Bahçeli herhalde gereğini yapar, Halaçoğlu kendi bilinç altında yatanı açıklamıştır." demişti.

CHP ağır yanıt verdi

CHP sözcüsü Haluk Koç, 'dinsiz' polemiğinde MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun sözlerine isim vermeden tepki gösterdi.
MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun CHP'ye yönelik 'Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık dinsiz bir partinin adamını seçtiniz, diye bize yükleneceklerdi' sözlerine yanıt veren Koç, "Doğrudan isim de ortaya koyarak söyleyebileceğim ve altından kalkamayacakları çok ağır sözler söyleyebilirim. Düşünerek de söyleyebilirim, anında da söyleyebilirim. Eğer bir özür mekanizması geliştirmezler, söylediğinin bir sıkıntı anında istemeden ifade edildiğini ortaya koymazlarsa o zaman milyonlarca bu ülkede hem inançlarına bağlı hem namusuyla yaşayan tüm o insanlara yapılan hakaretin sorumlusuna bulduğumuz her alanda hak ettiği cevabı hem de en ağırından verebilecek noktadayız. Herkes aklını başına toplasın. Aklını başına toplarken haddini de bilsin" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

isa gülli

söyleyene değil söyletene bak . rabbim sen ne büyüksünnnnnnnnnnnnnnn.şer ittifakını birbirine düşürdün şükürler olsun rabbim

Görüş Bildir Bizimle Paylaş