DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'MHP baraj altında kalabilir'

MHP'nin 24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, erken seçimde MHP'nin barajı geçemeyebileceğini söyledi.

7 Yıl Önce
2015-08-24 11:08:25

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili adayı yapmadığıSinan Oğan, yaşanan 'terör olayları'nın MHP'ye etkisini değerlendirdi.

MHP BARAJ ALTINDA KALABİLİR

Milliyet gazetesinden Tunca Bengin'e konuşan Sinan Oğan, MHP'nin işinin zor olduğunu ve 2002'de yaşadığı hezimeti yeniden yaşayarak baraj altında kalabileceğini söyledi.

"HDP BARAJI GEÇER"

PKK'nın saldırılarının HDP'nin değil MHP'nin milletvekili sayısını etkileyeceğini söyleyen Oğan, şunları söyledi; "PKK'nın eylemleri doğuda HDP'ye yarar. Çatışma devam ederse polisin rahat gezemediği bir sokakta seçmeni geçtim, aday gezebilir mi? Batıda radikal HDP'lilerin saflarını sıklaştırır, AKP'ye kızıp oy verenler açısından ise tersi olabilir. İkisi harmanladığında da HDP 10'un üstünde ama 13'ün altında olur. Bu da HDP'nin milletvekili sayısını etkilemez, ancak MHP'yi etkiler.

"MHP'NİN İŞİ ZOR HEZİMETİ YAŞAYABİLİR"

MHP'nin işi zor ama bir o kadar da kolay. MHP ve diğerleri şeklinde bir ayrıştırmayı gerçekleştirirse, ki bu büyük bir enerji, ciddi bir strateji ve kadrolar gerektiriyor. Bunu başarabilirse yani 1999'daki sürprizi yakalayabilir. Ama yapamazsa da 2002' deki hezimeti yaşayabilir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş