DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Meyve çalan çocuğu döverek öldürdüler

Bangladeş'te 13 yaşındaki çocuğu demir çubuklarla döverek öldürdüler

16.07.2015 09:42:05

Bangladeş 'in Kumargaon kentinde bir sokak satıcısından meyve çalan 13 yaşındaki Samiul Alam Rajon, onlarca yetişkin tarafından bir sokak lambası direğine bağlanıp demir çubuk ve sopalarla dövülerek öldürüldü.

Yapılan otopside çocuğun kafatasının parçalandığı ve vücudunda sağlam kemik kalmadığı tespit edildi. Sosyal medyaya yansıyan linç görüntülerinde, çığlıklar atan çocuk öldürülmemek için yalvarıyor.

Dayak yerden su içmek isteyen Samiul'un bu istediği de yerine getirilmiyor. Aldığı darbeler dolayısıyla bilincini yitiren çocuk, daha sonra hayatını kaybediyor.

Polis, sadırganlardan birini tutukladı. Bunun yeterli olmadığını söyleyen insan hakları savunucuları, başkent Dakka'da protesto gösterisi düzenleyerek, lince karışan herkesin cezalandırılmasını istedi.

6 YILDA 903 LİNÇ

Bangladeş İnsan Hakları Derneği Odhikar, 2009 yılından beri 903 linç vakasının yaşandığını bildirdi. Odhikar, linç vakalarının son dönemde arttığını ve yılbaşından beri 60 vakanın yaşandığını bildirip güvenlik güçlerinden zamanında müdahale istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hakki

Sakin olun sınırı gecmeyin obusler yeterli suud lara ihtiyacımiz yok kara harekati yerine uçaksavar verilsin zamana ihtiyacımiz var sabret türkiye sabret tekrar soyluyorum sabret türkiye zamana ihtiyacın var rusya batacak gücümüzü rusya karsisinda harcamayalim rus savasi kesin gorunsede ihtimal o ya rusya batarsa o zaman devreye girmek ukrayna suriye irak hatta yunan bile olabilir oralarda hamleler yapilabilir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş