DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Metropol'den Başkanlık Sistemi anketi!

Metropoll Araştırma Şirketi'nin sahibi Özer Sencar, 'Halkın yüzde 51'i başkanlık sistemine karşı' açıklamasını yaptı...

5 Yıl Önce
2016-11-30 02:10:17

Metropoll Araştırma Şirketi'nin sahibi Özer Sencar, başkanlık sisteminin referandumda AK Parti için çantada keklik olmadığını söyledi. 'AK Parti ile MHP'nin yeni anayasa konusunda anlaşıyor olması, değişikliğin referandumda kabul edileceği anlamına gelmiyor' diyen Sencar, seçmenlerin yüzde 51'inin başkanlık sisteminin karşısında olduğunu belirtti.

RS FM'de Yavuz Oğhan'ın hazırlayıp sunduğu 'Bidebunudinle'de konuşan Sencar, yüzde 10'luk bir kesimin kararsız olduğunu söyleyerek esas belirleyici olanın da bu yüzde 10 olduğunu ifade etti. Sencar, "Kararsız yüzde 10'u yanına çekmeyi başaran kazanır" dedi.

'REFARANDUMA OHAL'DE GİDİLMEYECEKTİR'

Sencar, OHAL sürecinde sandığa gitmenin demokratik olmayacağı tartışmasına ilişkin olarak, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karakterini düşündüğümüzde OHAL'de sandığa gidilmesini istemeyecektir. Zira ‘OHAL'de kazandın' dedirtmez. Dolayısıyla OHAL'de refaranduma gitme ihtimali yoktur" ifadelerini kullandı.

​'AK PARTİ'NİN OYU DÜŞERKEN CHP YÜKSELİŞTE'

Sencar bugün seçim olsa hangi parti yüzde kaç oy alacak sorusunun yanıtını da verdi. Kasım ayında bir önceki aya göre CHP'nin 3 puanlık bir artışla 23.5'tan 26.5'a yükseldiğini belirten Sencar, AK Parti'nin de yüzde 3'lük bir düşüş kaydettiğini ifade etti. AK Parti'nin oyları Ekim ayında yüzde 53 iken Kasım ayında yüzde 49.5'e düşmüş. Sencar, MHP'nin oy oranı yüzde 11.5, HDP'nin oy oranı ise yüzde 10.7 olarak göründüğünü ifade etti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

güneş

sonuna kadar evet.büyük türkiye için evet.koalisyonsuz tr için evet.güçlü tr için evet.siyasi kriz olmasın diye evet.fetö,pkk,dhkpc sevinmesin diye evet.türkiyenin gelecği için evet.

Muttalip Ö zdemir

nazekat ağzı dolu insanlar konuşmaz kafası boş iken neden konuşur biri buraya izahetsin

Bülent MERT

Sadece ve sadece YAŞA Emekliliği takılanlar için HAYIR diyeceğim, başka bir nedeni yok. Yaşa takılanlar emekli de olamıyor, iş bulup çalışamıyor da arada sıkıştılar nefes alamıyorlar.

Günerkan Aydoğmuş

Metropoll Anket Şirketi genelde tarafsız ve algı yapmayı amaçlamayan bir şirket olduğunu görüyorum.Bana göre Türkiye'deki gerçekçi bir anket şirketidir. Özer Sencar'a her zaman itimat ederim.Geçen seçimlerde de bulduğu sonuçlarla bunu ispatladı.Referandumda da bunu ispatlayacaktır. Başta Özer Sencar olmak üzere emek verenleri kutluyorum.

Ali Denizmen

Ben PKK lıda Değilim CHP lide Akparti ye oy vermiş bir insanım, Hayat pahalılığını ve işsizliği çekilmez boyutta buluyorum, aynı yüzleri 15 yıldır görüyoruz artık yeni yüzler görmek istiyoruz.

mevlüt

madem halk hayır diyor o zaman bu hayırcıların talaşı ne? yoksa yalanınıza kendinizde mi inanmıyorsunuz...

Hasan bakır

Evet diyenlerin sayısı en çok Akapedeymiş. neden akape? Demek ki bu anayasa en çok akapenin yani teyibin işine yarayacak hahaha. vatana ihanet suçu var mı? Çözüm sürecinde 'müdahale etmeyin' talimatını babam mı verdi?

sezgin

bütün yetkiler zaten onda..hakim o savcı o avukat o..herşey onun yetkisinde...daha ne istiyor..bıktık artık..allah mı o...yok başkanlık falan kardeşim..

Hüseyin ışık

Hoca 7.6 1.11 2015 arasında ne oldu %40 alınca barış süreci bitti pkk ya savaş ilan Rusya ve İran olmasa Bizim ki ve Abd ne istiyor Suriye,Irak bölünmesin de mahsur yok.Yeter ki Suni mehebi selefiler hakim olsun. Şimdi buna niyet okuma denir mi?7 Haziran 2015 de %40 oy alan AKP ve C:Başkanı bunu kabul edemeyerek barış sürecini bitirdi Pkk ile terörü başlatarak ülke kan gölüne döndü,anarşiyi yükseltti.Ve 1 kasım da 1015 de oyunu %49.5 yükseltti.Şimdi 2017 Anayasa Referandumun da kabul %40 da kalırsa %51 çıkarmak için ne yapılır acaba? İşıd ı engellemek tampon bölgeden girişleri önlene bilir mi?

Emin Selim

Sayın anketci Sencar,rakamların dilinden anlayan herkes bu tespitinize ve kanaatinize sadece güler.Düşünsenize;3 Muhalif partinin oy toplamı 46,7 ediyor, ak parti hala 49,5. Kararsız % 10,7'yi bu oranlara basitçe pay edin, durum açıkça sizi yalanlıyor. Ayrıca chp ne yapmış ki %3 artırmış, hdp %10,5 hala. Millet milli olanı tercih edecek.Rakamlar tutarsız. Artık millet içerde de dışarıda da ne dalaveraların döndürüldüğünü iyice farkediyor!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş