DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

BURSA

19:52

04:43
19:52
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:36

04:29
19:36
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:19

04:13
19:19
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
19:03
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:50

03:53
18:50
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:53:00

İftar vakti

ANKARA

19:36

04:29
SAHUR
19:36
İFTAR

ERZURUM

19:03

03:55
SAHUR
19:03
İFTAR

Mete Gündoğan kimdir? Saadet Partisi Genel Başkanı Mete Gündoğan mı olacak?

Mete Gündoğan kimdir? Saadet Partisi'nden sıcak gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüştüğü Oğuzhan Asiltürk'ün partiyi kongreye götürmeye çalıştığı ve Temel Karamollaoğlu'nun karşısına Mete Gündoğan'ı çıkarmaya hazırlandığı iddia edildi. Peki Mete Gündoğan kimdir? Saadet Partisi Genel Başkanı Mete Gündoğan mı olacak? Mete Gündoğan nereli kaç yaşında? İşte Prof. Dr. Mete Gündoğan’ın hayatı biyografisi.

11.02.2021 12:36:23

Saadet Partisi'nde sıcak gelişmeler yaşandığı iddia edldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etmesinden sonra başlayan tartışmalar yerini yeni bir iddiya bıraktı.  Gazeteci Hadi Özışık, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun yerine ise Necmettin Erbakan'ın 25 yıl danışmanlığını yapan Prof. Dr. Mete Gündoğan'ı getirmek istediklerini açıkladı.Hadi Özıık'ın açıklaması sonrası siyaset gündeminde Mete Gündoğan ismi tartışılır oldu. Peki Mete Gündoğan kimdir? Mete Gündoğan nerli kaç yaşında? Mete Gündoğan hayatı ve biyografisi haberimizin detayında...

Saadet Partisi Genel Başkanı Mete Gündoğan mı olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüştüğü Oğuzhan Asiltürk'ün partiyi kongreye götürmeye çalıştığı ve Temel Karamollaoğlu'nun karşısına Mete Gündoğan'ı çıkarmaya hazırlandığı iddia edildi. Bu iddiadan sonra "Saadet Partisi Genel Başkanı Mete Gündoğan mı olacak?" sorusu siyaset gündeminde çokça konuşulur oldu. 

Mete Gündoğan nereli kaç yaşında?

Mete Gündoğan 1963 Balıkesir – Dursunbey doğumludur.

Prof. Dr. Mete Gündoğan kimdir?

İlköğretim ve Lise tahsilini Ayvalık ilçesinde tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Lisans çalışmasını bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Yüksek Lisans çalışmasına başladı. Tez aşamasında British Council'den kazanmış olduğu bursu değerlendirmek üzere İngiltere'ye gitti. Craneld Teknoloji Enstitüsü'nde Üretim Sistemleri Mühendisliği alanında Yüksek Lisans (1990) çalışmalarını tamamladı.

Doktora'sını (1995) yine İngiltere'de, Craneld Üniversitesi Endüstri ve Üretim Sistemleri Mühendisliği alanında yaptı. Doçentliğini 2000 yılında aldı. Balıkesir Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi (yarı zamanlı), Polis Akademisi (yarı zamanlı) ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Bartın Üniversitesi'nde çalıştı.

Akademik çalışmalarının yanı sıra Dr.Gündoğan, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Araştırma ve Geliştirme Planlaması Müdürlüğü'nde araştırma mühendisi ve bir müddet de müdür olarak görev aldı. Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) Bilim ve Teknoloji Sektörü uzmanı, Başbakanlık Başmüşavirliği ve TBMM'nde müşavir görevlerinde bulundu.

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği'nde açılan 20nci Dönem Kamu Diplomasisi Kursunu tamamladı.

Çeşitli sanayi çalışmaları ve tecrübeleri çerçevesinde, Akıncı F-16 Uçak Fabrikası'nda (TAI) Kalite Teminat Sistemleri Başmühendisi olarak çalıştı. Avrupa Ford Motor Fabrikalarında (Köln-Almanya, Genk Belçika, Valencia-İspanya, Bordeaux-Fransa ve Dagenham-İngiltere) Bu Milleti Uyan… 

“Bilgisayar Destekli Bakım Yönetim Sistemi” projesinde mühendis olarak çalıştı. Özel sektörde üst düzey yöneticilik ve danışmanlık da yapan Dr. Gündoğan, Balkanlarda ve ülkemizde özelleştirmeden alınan birçok fabrikanın devreye alınması projelerini gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Mete Gündoğan kaç dil biliyor?

Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Gündoğan İngilizce ve Fransızcanın yanısıra kısıtlı derecelerde Felemenkçe, Boşnakça ve Arapça bilmektedir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş