DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Mesela Doğu Perinçek’in grubu'

Karar Yazarı Hakan Albayrak bugünkü köşesinde FETÖ soruşturmalarında verilen “Darbeciyim ama FETÖ’cü değilim” ifadelerinin dikkate alınması gerektiğini yazdı.

5 Yıl Önce
2017-04-27 15:49:43

TIMETURK | HABER MERKEZİ

"15 Temmuz'da milli iradeye kurşun ve bomba yağdıran darbecilerden bazılarının FETÖ'cü olmadığı ihtimali (bana göre gerçeği) üzerinde muhakkak durmalıyız" diyen Albayrak, 27 Mayıs'ı örnek gösterdi.

İşte Albayrak'ın yazısının ilgili kısmı:

Nasıl ki 27 Mayıs Darbesi farklı cenahlardan cuntaların bir koalisyonundan mütevellitti ve bunların her biri “ileride diğerlerini tasfiye ederiz” diyerek yola çıkmıştılar, 15 Temmuz ihaneti de birbirine diş bileyen ve fakat geçici olarak beraber hareket etme gereğini duyan cuntaların koalisyonuyla gerçekleşmiş olabilir. FETÖ'cüler, “Bunların Erdoğan'a kininden istifade edelim, işleri bittikten sonra bunların da canına okuruz” demiştirler… Öbürleri de “FETÖ'cülerin organizasyon kabiliyetinden istifade edelim, sonra onların da defterini düreriz” demiştirler… Benim hissiyatım bu yönde.

"MESELA DOĞU PERİNÇEK"

15 Temmuz'da FETÖ'yle beraber hareket etmemiş olsalar bile darbe hevesleri malum olduğu için kendilerine ihtiyatla yaklaşılması gereken kimseler var. Meselâ Doğu Perinçek'in grubu… Düne kadar “Ordu göreve!” diye bağıran adamlar… Refahyol hükümetini devirme operasyonunun önde gideniydi bunlar. Yıllarca Erdoğan'a sövüp saymanın da önde gideni oldular. Şimdilerde ise Erdoğan'a çiçekler sunuyorlar. Bizim bazı arkadaşlarımız da buna istinaden onlara muhabbet gösteriyorlar. Kimseyi sabit olmayan bir suçtan ötürü yargılayamayız, ama orduda da temsil edildiğini bildiğimiz “Aydınlıkçılar”ın yeni stratejisi karşısında hemen mayışmak da olacak şey değil. Bazı iddialara bakılırsa polis teşkilatında bu grubun önünü açacak kadar mayışanlar var, bu iddiaların doğru olduğuna ihtimal vermek istemem fakat konuya eğilmekte fayda olsa gerek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

mehmet varol

aydınlıkçılardan öcü gibi bahsetmen senin ne kadar kalitesiz bir insan olduğunun göstergesi bu gurubun içine bir gir de adam gibi adamlar gör sana tavsiyem genelleme yapma taraflı olma biraz aydınlık yazarlarını takip etki adamlık göresin.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş