DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mersin'deki Paralel Devlet Yapılanması operasyonu

Mersin'deki Paralel Devlet Yapılanması operasyonu

03.06.2015 12:00:10
Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik Mersin merkezli 19 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınanlardan 29'u ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, ilk gün 53 olan gözaltı sayısı dün yakalananlarla beraber 56'ya yükseldi. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanan şüphelilerden 29'u ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Ertuğrul Ş. ve eski Mersin İstihbarat Şube Müdürü Ali Ç'nin de bulunduğu çoğunluğu emniyet mensubu 27 kişinin sorguları devam ediyor.

Öte yandan, operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan "Milli İttifak"ın Mersin milletvekili adayı eski Mersin İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya ile 6 kişinin arandığı öğrenildi.

Şüpheliler hakkında "Terör örgütü kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak, hükümetin işleyişini kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs, adli yargılamayı engellemeye teşebbüs, iftira, kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kaydetme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, suç uydurma, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme ve kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçlamaları bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş