DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mersin'deki Paralel Devlet Yapılanması operasyonu

Mersin'deki Paralel Devlet Yapılanması operasyonu

01.06.2015 14:25:59
Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik Mersin merkezli 19 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 53'e çıktı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi koordinesinde yürütülen Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyon kapsamında Mersin'de gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler, daha sonra sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Ankara, İstanbul, Çorum, Antalya, Adana, Denizli, Eskişehir, Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Muğla, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Kilis'te yakalanan şüpheliler de Mersin'e gönderildi.

Operasyon kapsamında şu ana kadar 53 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Şüpheliler hakkında, "Terör örgütü kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak, hükümetin işleyişini kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs, adli yargılamayı engellemeye teşebbüs, iftira, kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kaydetme, özel hayatın gizliliğini ihlal etme, suç uydurma, hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme ve kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçlarından gözaltı işlemi uygulandığı öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ezki fetullahci

Bu paraleli yakin yikin yok edin.fetullah güleni carmiha gerin.hepsini zimbaveye sürun. Adamlar bu halka her turlu kotulugu yaptilar.Caldilar iftira attilar zindana attilar komplo adam kayirma butun devlet kurumlarini ele gecirme.irza gecme. Bunalr hepsini yaptilar. Velhasil bu donekler isidden bile daha tehlikelidirler.butun toplumu zehirlediler.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş