DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Menzil tarikatı 5 yıl boyunca dinlenmiş!

Nakşibendi Menzil tarikatının 5 yıl boyunca dinlendiği ortaya çıktı.

7 Yıl Önce
2015-05-26 09:28:43

Takvim gazetesinin haberine göre; Eskişehir'de 'Paralel Yapı'ya yönelik usulsüz dinleme soruşturmasında, Bilvanis çiftliğindeki Nakşibendi Menzil tarikatının 5 yıl boyunca Gülenci polisler tarafından dinlendiği ortaya çıktı.

İstihbarat Şube'deki 'Paralel' ekibin, Menzilcilerin telefonlarını Türk İntikam Birliği Teşkilatı adında uydurma bir örgüt kapsamında dinlediği belirlendi.

Bu çalışmalar sonucunda Gülen cemaatinin Menzil grubunu ortadan kaldırılmayı amaçladığı iddia edildi. Bilvanis çiftliği daha önce de Balyoz davasında gündeme gelmişti. Hava Orgeneral Bilgin Balanlı ile birlikte birçok havacı subay Bilvanis çiftliğini havadan istihbarat amaçlı uçaklarla takip etmekle suçlanmış, tutuklanan bu subaylar emniyet içinde çeteleşen bir grup polis tarafından kendilerine komplo kurulduğunu savunmuş ve beraat etmişlerdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ali DOĞRU

Gönüller bir umutlar bir, yarın mevlamın izniyle daha iyi olacak.Aydınlık Türkiyenin yüzü, kaybolan ümitlerimizin umudusunuz.Sizi Allah için seviyoruz. CUMHURBAŞKANIM.TÜRK VE İSLAM ALEMİNİN GURURUSUNUZ.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş