DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Memurların Temmuz zammı belli oldu

Emekliler ve memurlar için düşünülen Temmuz zammının miktarını yavaş yavaş netleşiyor...

05.05.2015 08:14:07

MemurlarYaklaşık 11 milyon emekli ve 2.5 milyon memur maaşlarının artacağı Temmuz ayını beklerken, zam oranları da şekillenmeye başladı. İlk 4 aylıkenflasyon yüzde 4.71 çıktı.

Ajansların haberine göre; Ocak-Nisan dönemi enflasyonuna göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 4.71 zamalacak. Memurlar ve memur emeklilerine ise yüzde 3 zamma ilave olarak yüzde 0.71enflasyon farkı verilecek. Ancak kesin rakam için 2 aylık enflasyon verisi kaldı.

SEYYANEN DE VAR

Çıkacak sonuca göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı, memurların ve memuremeklilerinin ise alacağı enflasyon farkı azalabilecek ya da artabilecek. SSK ve Bağ- Kur emeklileri, Temmuz'da bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadarzam alacak. Bunun ilk 4 aylık dönemindeki enflasyon belli oldu. Ocak-Nisan dönemi enflasyonu yüzde 4.71 çıktı. Yani 4 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 4.71 olarak görünüyor. Ancak kesin rakam, Mayıs ve Haziran enflasyonverilerinin açıklanmasıyla belli olacak. Temmuz'da zam oranı ortaya çıkacak. Enflasyonda artış devam ederse, zam oranı artacak. Enflasyon artışının ardından maaşı bin 100 liranın altında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir zam daha olacak. Bin lira ve altında maaşı olanlara 100 lira verilecek. Bin liranın üzerindekilerin maaşları da bin 100 liraya tamamlanacak.

YÜZDE 1.71 FARK

Memurlara ve memur emeklilerine ise Temmuz'da, toplu sözleşme çerçevesinde yüzde 3 zam verilecek, ayrıca bu yılın ilk yarısında enflasyon yüzde 3'ü geçerse bunun da farkı ödenecek. 4 aylık enflasyona göre, memurlar ve memur emeklileri yüzde 1.71enflasyon farkı alacak. Ancak memurlar ve memur emeklilerinin yüzde 3 zamma ek olarak ne kadar enflasyon farkı alacağı, 2 verinin açıklanmasıyla kesinleşecek. Mayıs ve Haziran enflasyonuna göre enflasyon farkının oranı ortaya çıkacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

burhan

sonuçta hepiniz İran'a düşmansınız. Amerika ve İsrail uşağısınız. AKP=CİAMAT=SİYONİZM=İSLAM DÜŞMANLIĞI=İRAN DÜŞMANLIĞI

metin

ya dün siz bu saydıklarınızı yapıyordunuz kendinizce kanunu yorumluyordunuz keyfi istediğiniz gibi milleti sorgulayıp suç isnadında bulunuyordunuz yoksa o hakkına girdiğiniz insanların ahımı tuttu? hani devlet biziz diyordunuz başbakan da neymiş gelip elimizi öpecekler diyordunuz bunları derken menderesi yargılayan savcı hakimleri mi kendinize örnek alıyordunuz?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş