DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:

7 Yıl Önce
2015-06-04 13:50:08
ÖZCAN YILDIRIM - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Fuatavni" isimli Twitter kullanıcısının seçim güvenliğine ilişkin iddiaları için, "Bu tamamen bir iftira ve kumpastır. Burada Memur-Sen özellikle hedef seçilmiştir. Twitter'da ismi geçen bazı kişiler, sendikamızın üyesi olan ama sandıklarda görevi bulunmayan kişilerdir" dedi.

Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Fuatavni"nin Twitter fenomeni değil bir Twitter müfterisi olduğunu ifade ederek, gerçek kimliği belli olmayan bu kullanıcının 7 Haziran seçimleriyle ilgili son twitlerinde Memur-Sen'i hedef göstermeye çalıştığını söyledi.

Sandık kurulu başkan ve üyelerinin Yüksek Seçim Kurulu tarafından kurayla belirlendiğini ifade eden Yalçın, bu seçimde ve görevlendirmede memur sendikaların hiçbir işlev ve belirleyiciliğinin olmayacağını vurguladı.

Bazı çevrelerin sosyal medya üzerinden yaptıkları iftiralarla seçim sürecinde bir algı oluşturulmak istediğine dikkati çeken Yalçın, şunları kaydetti:

"Tüm bunlar, hizmeti hezimete, cemaati cerahate dönüştüren bir yapının, seçim sonrasında başlatacağı yeni bir tartışma alanı için şimdiden malzeme depolanmasıdır. Bu tamamen bir iftira ve kumpastır. Burada Memur-Sen özellikle hedef seçilmiştir. Twitter'da ismi geçen bazı kişiler, sendikamızın üyesi olan ama sandıklarda görevi bulunmayan kişilerdir. Yayınlanan listedeki 25 kişiden 15 kişi sandık görevi bulunmayan kişi olmasına rağmen sandık görevlisi olarak ifade edilmiş ve isimlerinin yanına sendika adları yazılmıştır. Bu bir algı operasyonudur, bu Memur-Sen ailesini hedef alma, bizim üzerimizden seçim sonrasında bir tartışma tetikleme hadisesidir."

Yalçın, sandık görevlerinde, kişilerin sendikal üyeliğine ve konumlarına bakılmaksızın taleplerinin dikkate alındığını belirterek, "Böyle bir ortamda sendikayı bir araç olarak koyarak, sendika üzerinden bir operasyona girişilmiştir. Bunu asla doğru bulmuyoruz. Bu iftirayı, bu kumpası bugünden deşifre ediyoruz. Paralel tezgah seçim sürecine ilişkin yeni bir algı operasyonu üzerindedir. Memur-Sen üyesi olduğu halde sandık görevleri bulunmayan isimlerin özellikle yazılmasıyla sandık görevlilerin tamamı bunlardan oluşmuş gibi algı operasyonuna girilmiştir. Buna sessiz kalmayacağız, üyelerimizin haklarını koruma adına yasal işlem başlattık. Yüksek Seçim Kurulu da yayımlanan listeler üzerinden bizim yaptığımız tespitleri yaparak kamuoyunu bilgilendirmelidir" dedi.

- "Memur-Sen her zaman dalgakıran görevi yapmıştır"

Memur-Sen'in 900 bine yaklaşan üye sayısıyla tüm memurlarının yaklaşık 3'te 1'ini temsil ettiğini bildiren Yalçın, şöyle konuştu:

"Dolayısıyla memurlar görevlendirilirken, bunların içerinde Memur-Sen'e bağlı bir sendikaya üye birisinin olmaması zaten bir tezgah, bir kumpas demektir. Twitter müfterisi tarafından Memur-Sen'in hedef alınmasının altında yatan neden, Memur-Sen'in bu ülkede vesayet iklimini tahkim etmek isteyenlere karşı her zaman dalgakıran görevi yapmasıdır. Ülkede son 10 yıllık süreçte gerçekleştirilen irili ufaklı darbe girişimlerinin tamamında millet iradesini yanında yer almasıdır. Bu ülkede demokrasinin kurumsallaşmasını, her 10 yılda bir darbe geleneğinin papucunun dama atılmasını istemesidir. Memur-Sen, Ortak Akıl mitingleriyle alanlara inmesidir, Milli İrade bildirileriyle kamu vicdanının, toplum vicdanının sesini dillendirmesidir."

- "Görevli değilim sade bir vatandaş gibi oyumu kullanacağım"

"Fuatavni" isimli Twitter kullanıcısının yayımladığı listede adı, "sandık görevlisi" olduğu iddiasıyla bulunan Bilecik Fen Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmail Tetik ise 7 Haziran'daki seçimlerde herhangi bir görevinin bulunmadığını belirterek, "Seçimde görevli değilim, o gün sade bir vatandaş gibi oyumu kullanacağım. Listede adımın sandık görevlisi olarak yazılı olması yalan ve yanlış bir bilgi" değerlendirmesinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Siahmedé Sılé

Cok dogru soyluyor. Isid Irakta ve Suriyede sadece Kurtlere saldirdi ve onlari katletti.Turkiyede de Kurtler silahlanmalidir bence.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş