DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Melek Baykal hakkında suç duyurusu

Sosyal medya üzerinden başörtülü kadınlarla çektiği fotoğrafı paylaşıp, aşağılayıcı ifadeler kullanan Baykal hakkında bir avukat suç duyurusunda bulundu.

6 Yıl Önce
2015-11-12 14:38:48

Yozgat'ta çekimi yapılan bir sinema filminde rol alan Oyuncu Melek Baykal'ın sosyal medya hesabından başörtülü kadınlara ettiği hakaret nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldı.

Yozgat'taki Hayri İnal Konağı'nı ziyaret eden Baykal başörtülü kadınlarla çektirdiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak altına şunları yazmıştı: “Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm. 100 sene önce çekilen resimlerde hanımefendiler son derece medeni kılık kıyafetleriyle bana gülümsüyorlardı. Kafamı sola çevirdiğimde gördüğüm 150 sene sonra gördüğüm geldiğimiz noktaydı. Yani konağın yeni sahipleri Yozgat Belediyesi ve çalışanları. Biz ne zaman bu kadar geriye gittik cevabını bulamadım".

SAVCILIĞA BAŞVURDU

Akşam'ın haberine göre, Baykal gelen tepkiler yazılı bir açıklama ile fotoğraf çektirdiği kadınlardan özür diledi. Ancak Avukat Ömer Faruk Alimoğlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Baykal hakkında suç duyurusunda bulundu. Başörtüsünü aşağıladığını, medeni olmamakla suçladığını iddia eden avukat Alimoğlu, Baykal'ın 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, hakaret' suçundan cezalandırılmasını istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş