Mehmet Parsak

Mehmet Parsak

Türk siyasetçi,Hukukçu ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili... Mehmet Parsak kimdir? İşte Mehmet Parsak biyografisi...

Mehmet Parsak, 3 Mart 1979'da Afyonkarahisar'da doğdu.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesin'den mezun oldu. 

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı Ceza ve Ceza Usulü Hukuku Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bilim Dalı'nda başladığı doktora eğitimini sürdürmektedir.

Afyonkarahisar, Konya ve Ankara'da, Ülkü Ocakları ve MHP bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 1. Döneminde eğitim gördü. Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı, EGEM Platformu Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Türk Akademisi Siyasi, Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Kurucu Başkanvekilliği görevini halen sürdürmektedir. MHP 10. ve 11. Olağan Büyük Kurultaylarında Merkez Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiş olup halen bu görevini de sürdürmektedir. 2011-2013 yılları arasında 24. Dönem TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu MHP Grubu Teknik Heyet Üyesi olarak görev yaptı.

25. Ve 26. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili olarak seçilmiş olup TBMM Anayasa Komisyonu Üyesidir.

Mehmet Parsak, İngilizce bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.