Mehmet Metiner’den 'Gelecek Partisi' yorumu

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi’ni sert sözlerle eleştirerek, “İlkesiz, küskünlerden oluşan bir partiden kimseye hayır gelmez. Tek amaçları var Erdoğan’ın karşıtlığı” dedi.

14.12.2019 19:33:36

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, yaptığı açıklamada, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurucu başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'ni sert sözlerle eleştirdi. “Bu partiden Gelecek olmaz” diyen Metiner, “Tam bir Küskünler Partisi olmuş. Asıl hedefleri intikam. İntikam için kurulmuş bir parti. Siyasal ve toplumsal bir karşılığı olmayan, AK Parti'de bir makam, mevki bulamayanların oluşturduğu bir partidir.” dedi.

Ahmet Davutoğlu'nun Erdoğan düşmanı bir insan olduğunu söyleyen Metiner, “Davutoğlu AK Parti genel başkanlığından ayrıldığında ,”İşte buradan ilan ediyorum: Hiç kimse benim ağzımdan liderim ve partim aleyhine tek bir kötü söz duymayacaktır” demişti. Fakat Davutoğlu'nu içini yakan kibir, hırs, kıskançlık ve intikam duygularıyla bu sözleri unutarak Erdoğan düşmanı oldu. Bunlardan bir gelecek çıkmaz.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu'nun partisinin AK Parti'nin tabanından asla destek bulamayacaklarını söyleyen Metiner, “Bu partinin kurucular kuruluna bakıldığında bir çoğunun ilkesiz olduklarını, menfaatçi olduklarını görürsünüz. Çünkü bir çoğu AK Parti'den aday adayı olmuş, aday gösterilmemiş isimlerden oluşuyor. Bunların AK Parti'de de bir karşılığı yoktur. Düne kadar bunlar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini destekliyordu, Reis'e ölümüne bağlıyız diyorlardı. Halk bunları biliyor, görüyor. Bu millet bunların arkasından gitmez” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kendilerini akıllarının ucundan geçmeyen makamlara taşıyan bir dünya liderini arkadan vuran vefasız kalleşlerin oluşturduğu hiç bir parti tabela partisi olmaktan öteye gitmez