DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8444 ₺

EURO

16,9085 ₺

ALTIN

943,91 ₺

BİST

2.357,57 ₺

Mehmet Görmez sert çıktı: Rencide olduk

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Almanya'nın Türk imamların evlerine yaptığı baskınla ilgili açıklama yaptı.

6 Yıl Önce
2017-02-17 11:11:26

Görmez'in ifadeleri şöyle;

Rencide olduk, büyük bir üzüntü duyduk. Diyanet-DİTİB işbirliği,Türk-Alman modeli olarak da nitelendirilebilecek,toplumlararası dini ilişkilere örnek olabilecek karakteri vardır.

Diyanet ile DİTİB'in dini referans ortaklığı, diplomatik,siyasi,ideolojik manipülasyon ve polemiklere konu edilemeyecek derecede hayatidir. Alman İçişleri Bakanı'na mektup yazdım. Alman heyetle de görüştük. Bütün bunlara rağmen iftira kampanyasının devam etmesi bizi üzmüştür.

DİYANET İTİBARSIZLAŞTIRILMAK İSTENDİ

İddiaları reddetmemize rağmen din görevlilerinin evlerine yapılan baskınları anlayamıyoruz.Diyanet işleri Başkanlığı ve DİTİP itibarsızlaştırılmak istendi. Hiçbir din görevlisinin görev tanımı dışına çıkmamıştır.

İslamafobik nefretin seçim atmosferinde kullanılması kabul edilemez. Almanya'nın en geniş tabanlı Müslüman sivil toplum kuruluşu olan DİTİP'i rencide etmiştir. DİTİP sadece Türkler için değil bütün Avrupa için çok önemlidir.Bu gelişmeler Almanya'da yaşayan 5 milyon Müslümanı rahatsız etmiştir.

.

YORUMLAR (1)

raziye

yorumum yazı ile ilgili değil. yazı zaten olması gerekendi.söleyenın yazanın elıne sağlık. konu dışı birşey yazmak istedim. neden bizim diyanet işleri başkanımız kravat takıyor? bence takmamalı.sadece görüş ama bence olması gereken bir görüş.saygılar

Görüş Bildir Bizimle Paylaş