DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

MEB'den öğrencilere ödev müjdesi

MEB'in yarıyıl tatili için uyguladığı ödev yasağı eğitim-öğretim döneminde de devam edecek. Öğrencilerin daha fazla sosyalleşmesi için ev ödevi yükü hafifletilecek.

6 Yıl Önce
2016-02-03 10:00:37

Sabah'ta yer alan habere göre: Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl başlattığı ödevsiz yarıyıl tatili uygulamasını eğitim-öğretim döneminde de devam ettirecek. Öğrencilerin daha fazla sosyalleşmesi için ev ödevi yükü hafifletilecek.

İkinci dönemde başlatılması planlanan uygulama ile tüm okullar öğrencilere fazla ödev verilmemesi konusunda uyarılacak. MEB, daha az ev ödeviyle öğrencilerin sanata ve spora, daha çok kitap okumaya teşvik edilmesini amaçlıyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ev ödevi verilmemesi konusunda da okullara kesin talimat vermişti.

TEK ELDEN DÜZENLEME

17 milyonu aşkın öğrenciyi ilgilendiren uygulama 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında daha da resmileştirilecek. Ödev yoğunluğu okul tarafından değil yine Bakanlık tarafından belirlenecek. Öğrencilere hangi konulardan ne kadar ödev verileceği, ödevin içeriği ve kazanımları her yılın başında Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenecek. Türkiye genelindeki her okul Kurul'un belirlediği çerçeve ve yoğunlukta öğrencilere ödev verecek.

SADE VE NİTELİKLİ MÜFREDAT

Öğrencileri ağır ders yükünden kurtarmak için bazı düzenlemeler yapan MEB, müfredatta da sadeleştirme çalıştırmalarına devam edecek. Daha önce matematik ve geometri müfredatındaki değişikliklerin ardından fizik, kimya ve biyolojide de sadeleştiririlecek. Öğrencilere sade ancak daha nitelikli bilgiler kazandırılacak.

  .

YORUMLAR (1)

sefer

milli eğitim ne yapmak istediğini biliyormu acaba!!! öğrenci hiç olmazsa ödev sayesinde eline kitap defter alıyor.sosyalleşme adına sosyal medyanın veya sanal alemin içinde çocukların nasıl kaybolduğunu biz veliler farkındayız,sizler meb yetkilileri neyin peşindesiniz?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş