DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9378 ₺

EURO

17,0400 ₺

ALTIN

949,62 ₺

BİST

2.380,90 ₺

McIlroy olimpiyatlara katılmayacak

McIlroy olimpiyatlara katılmayacak

6 Yıl Önce
2016-06-22 13:25:04
Kuzey İrlandalı golfçü Rory McIlroy, Zika virüsü tehdidi nedeniyle 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmayacağını açıkladı.

Dünya sıralamasında 4. sırada bulunan 27 yaşındaki McIlroy, ülke basınında yer alan açıklamasında, "Sağlık her şeyden önce gelir. Bu yüzden 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda yer almayacağım. Zika virüsünden etkilenme ihtimali düşük de olsa bu ailem ve kendim için almak istemediğim bir risk. İrlanda halkının kararımı anlayışla karşılayabileceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

İrlanda Olimpiyat Komitesi tarafından yapılan açıklamada ise kararın saygıyla karşılandığı aktarılarak, McIlroy'un Rio'da yer almamasının üzüntü verici olduğu belirtildi.

Kariyerinde 4 büyük turnuva şampiyonluğu bulunan McIlroy'un yanı sıra Avustralyalı Adam Scott ve Marc Leishman, Güney Afrikalı Louis Oosthuizen ve Charl Schwartzel ile Fijili Vijay Singh gibi üst düzey golfçüler, 5-21 Ağustos'ta Brezilya'da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmayacağını duyurmuştu.

Sivrisinek ısırması dışında kan ve cinsel ilişki yoluyla da bulaştığı ortaya çıkan Zika virüsüne, ilk kez 1947'de Uganda'nın Zika ormanlarındaki maymunlarda rastlanmıştı. Özellikle anne karnındaki bebekleri tehdit eden virüsün, Brezilya'da yeni doğanlarda hızla artan mikrosefali (küçük kafa) vakalarıyla bağlantılı olduğu sanılıyor.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş