DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mazotta 'karneli' dönemin zorlukları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yıllardır sakladığı 'mazot karnesi'ni gönderen Azmi Özdemir, her şeyin karneyle alındığı dönemlerde çok zorluklar yaşadıklarını belirtti.

28.05.2015 17:00:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yıllardır sakladığı "mazot karnesi"ni gönderen 83 yaşındaki Azmi Özdemir, her şeyin karneyle alındığı dönemlerde çok zorluklar yaşadıklarını belirtti. 

Arapgir ilçesi Yukarı Yabanlı Mahallesi'nde yaşayan 6 çocuk, 13 torun sahibi Özdemir, AA muhabirine mazot, şeker, ekmek, tuz gibi temel ihtiyaç malzemelerinin karneyle alındığı dönemdeki anılarını anlattı. 

Bir gün yaşadığı köyden Elazığ'ın Sivrice ilçesine gitmek için yola çıktığını dile getiren Özdemir, yanına aldığı 10 litrelik dolu mazotu bitince Sivrice'de, Elazığ'da ve Yolçatı'nda mazot arayıp bulamadığını söyledi.

Elazığ'da o dönem Cipköy yakınlarındaki rafineriden mazot alınabildiği için buraya gittiğini dile getiren Özdemir, "Cipköy'e gittim bana yine mazot vermediler. Orada kafam bozuldu bir iki bağırdım, çağırdım. Ensemden bir arkadaş yakaladı. 'Derdin ne senin, ne bağırıyorsun' dedi. 'Kardeş sigara yok, mazot yok, ekmek yok, bir şey yok. Bu nasıl kanun, bu nasıl iş?' dedim" diye konuştu. 

Sonra çıkan kanunla karneyle mazot verileceğinin söylendiğini belirten Özdemir, "Gittik, karneyi verdiler. Haftada 25 litre mazot alacağız, onu da alamıyoruz. Onu da keşke alabilsek. 10 polis imza atacak ki alalım. Sıraya giriyoruz. Sıra bize gelene kadar mazot bitiyor, alamıyorduk. Haftalarca, aylarca Arapgir'de yatıyorduk. Böyle geçti. Çok çileler çektik. Şimdi de bu mazotu bir buçuk liraya indireceklermiş. Sayın Kılıçdaroğlu nasıl indirecek bunu. Şimdi verene şükür her taraf deniz. Böyle bir hükumet daha bulunur mu? Bulunmaz. Gelmiş geçmiş, son 50-60 yılın en iyi liderleri bunlar. Daha bundan iyi lider olmaz"  ifadelerini kullandı.

Bu dönemde her şeyin bol olduğunu vurgulayan Azmi Özdemir, "Allah böyle bir lideri başımızdan eksik etmesin. Böyle bir cumhurbaşkanını başımızdan eksik etmesin. Daha bundan iyi hükumet bulunmaz. Ne istersen bol. Her şey bol, ganimet, verene şükür" diye konuştu.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın'daki toplu açılış töreninde kendisinden bahsettiğini hatırlatan Özdemir, "Beni çok mutlu etti. Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Benim traktörüm 1966 model. Sayın Cumhurbaşkanım, bu eskidi. Ben bunu hediye edeyim sen de bana yeni bir traktör hediye et" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş