DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mazlum Kobani, ABD’ye kızgın: Bizi sattınız, bu ahlaksızlık!

ABD’nin IŞİD’le Mücadele Özel Temsilcisi Yardımcısı Roebuck ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Genel Komutanı Mazlum Kobani’nin buluştuğunu aktaran CNN, SDG Komutanı'nın, “Bizim insanlarımızı koruma gayretiniz yok, başka birilerinin de gelip bizi korumasını istemiyorsunuz. Bizi sattınız, bu etik değil” dediğini yazdı.

2 Yıl Önce
2019-10-13 09:48:49

Terör örgütü PKK/PYD şemsiyesi altında kurdurulan Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG), ABD tarafından kullanılıp atılmasına kızgınlık sürüyor. ABD Özel Temsilcisi ile görüşen SDG Komutanı'nın, ABD'lire, "Bize sattınız, bu ahlaksızlık" diyerek tepki gösterdiği bildirildi.

CNN International, ana omurgasını YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nden üst düzey bir yetkilinin perşembe günü ABD'li yetkililerle masaya oturduğunu aktardı.

ABD'nin IŞİD'le Mücadele Özel Temsilcisi Yardımcısı William Roebuck ile Suriye Demokratik Güçleri (SDG) genel komutanı Mazlum Kobani'nin Perşembe günü buluştuğunu aktaran CNN internet sitesindeki haberde, SDG Komutanı'nın, “Bizim insanlarımızı koruma gayretiniz yok, başka birilerinin de gelip bizi korumasını istemiyorsunuz. Bizi sattınız, bu etik değil” dediğini yazdı. Haberde, SDG'li ismin ABD'lilere “Bizi sattınız bu ahlaksızlık” dediği belirtildi.

Haberde, SDG'li yetkilinin ABD'den hem yardım hem de izin istediği belirtildi.
Barbara Starr ve Ryan Browne imzalı haberde ABD'den Türkiye'nin operasyonunu durdurması için yardım istediği, bunun olmaması durumunda da SDG'nin Şam'da Esed rejimi ile veya Rusya ile anlaşma yapması için izin istediği belirtildi.

SDG'nin, Türkiye'ye karşı Rusya'dan yardım isteyeceği ve uçuşa yasak bölgede Rus savaş uçaklarını talep etmeyi düşündüğü de belirtilirken CNN'e konuşan ABD'li yetkililer, “Kürtlerin Rusya'ya yanaşmasını istemiyoruz” ifadesini kullandı.

SDG yetkilisinin, “Benim insanlarımı koruyup korumayacağınızı bilmem gerek, bu bombaları durdurup durduramayacağınızı bilmeliyim. Eğer siz yapamazsanız Rusya ve Esed rejimi ile bir anlaşma yapmak zorunda kalırım ve onların uçaklarını bölgeye çağırırım” dediği belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş