DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

May'den itiraf: Her şeyi berbat ettim

İngiltere Başbakanı Theresa May'in, Muhafazakar Partili vekillere yaptığı konuşmada seçim yenilgisi konusunda hatasını kabul ettiği belirtildi.

5 Yıl Önce
2017-06-13 16:12:18

İngiliz Guardian gazetesi, seçim yenilgisinden sonra pişmanlık yaşayan Başbakan Theresa May'in tek başına iktidar kurabilecek çoğunluğa ulaşamamasından dolayı milletvekillerinden özür dileyerek zaman kazanmaya çalıştığını iddia etti.

Gazetenin Muhafazakar Partili milletvekillerine dayanarak verdiği haberde, Başbakan May'in salı günü partisinin parlamenterler toplantısında yaptığı konuşmada "Bu işin içine girdim ve her şeyi berbat ettim. Bu işten hepinizi kurtaracağım" şeklinde bir konuşma yaptığını ve 'kabahat bende' şeklinde bir tutum içine girdiği belirtildi.

Başbakan May, yaptığı konuşmada, kamu sektöründe çalışan ve genç seçmenlere ulaşmak için daha fazla çaba harcayacağını belirtti.

Toplantıya katılan partililerden biri Guardian gazetesine May´in durumu ile ilgili olarak "Gerçekten samimi ve pişman olduğunu düşünüyorum ancak diz de çökmüyor" ifadesini kullanarak May'in seçimlerden sonra samimi tarafını gösterdiğini iddia etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş