DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Mavi Marmara'ya yapılan saldırının 5. yılı

'Mavi Marmara'ya yapılan saldırının 5. yılı

7 Yıl Önce
2015-05-31 05:57:33
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca İstanbul'da düzenlenen "Özgür Kudüs Yürüyüşü"ne katılmak için Konya'dan yola çıkan grup, başkentteki İsrail Büyükelçiliği konutu önünde sabah namazı kıldı.

Gazze'de İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 5'inci yılı dolayısıyla bugün saat 17.00'de Fatih Cami önünde gerçekleştirilecek "Özgür Kudüs Yürüyüşü" etkinliği için İHH Konya Şubesi öncülüğünde yola çıkan grup, İsrail Büyükelçiliği konutu önüne geldi. Atatürk Bulvarı'nın trafiğe kapatılmasının ardından grup, yere serdikleri hasırların üzerinde sabah namazı kıldı ve dua etti.

Namazın ardından açıklama yapan İHH Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, İstanbul'daki etkinlik için Konya'dan 11 otobüsle yola çıktıklarını belirterek, "Allah'ın izni keremiyle çok yakında bu topluluk Kudüs'te bayram ve cuma namazı kılacak ümidindeyiz" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

murat

Uygur Turkleri katlediliyor diyen Kayseride bir dernek baskani olan Seyid Tümturktur. Bu dernek baskani bu haberini dogrulayacak bir tane kanit da sunamamistir.Medyada kullanilan fotograflar da baska olaylarla ilgili gorsellerdir. Dolayisiyla irkci ve milliyetcilerin ajite etmesiyle olusturulan yalan ve iftira dolu bir haberdir.Zaten Çin de bu haberi yalanladi.Lutfen gormek ve duymak istedigimiz gibi lanse etmeyelim bu tur haberleri.musluman vicdanli ve hakikatperest olmalidir.bu tur propagandalara inanmamalidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş