DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mavi Marmara şehitleri Ürdün'de anıldı

Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırının 5'inci yılında hayatını kaybedenler Ürdün'de anıldı.

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:25:20

Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırının 5'inci yılında hayatını kaybedenler Ürdün'de anıldı.

Başkent Amman'da Mühendisler Birliği tarafından düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Programda, Mavi Marmara gemisinden fotoğraf ve görüntüler katılımcılarla paylaşıldı.

Ürdün'den gemide bulunan 33 kişi arasında yer alan İsmail Ali Neşvan: "Mavi Marmara'nın Filistin meselesi için çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Mavi Marmara'ya düzenlenen saldırılarla Filistin meselesi, uluslararası alanda reddedilemeyecek bir boyuta geldi" dedi.
Bu konunun tüm ülkeler için önemli olduğunu ifade eden Neşvan, "Özellikle Türkiye için çok önemli çünkü Türkler Gazze'ye yardım götürmek için canlarını verdiler" diye konuştu.

Türkiye ile Filistin arasındaki tarihi bağlara değinen Neşvan, "Osmanlı, Mescid-i Aksa'ya gerekli önemi vermiştir. Sultan Adülhamid, Filistin ve Mescid-i Aksa'yı korumak için vakıflar kurmuştur. Bu yüzden Türkiye ile Filistin ayrılmaz parçalardır. Türkiye, Filistin ile doğrudan alakalıdır" dedi.

Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Sedat Önal da programa gönderdiği mesajında, "Filistin meselesi Türk halkının gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Türkiye daima Filistin'in yanındadır veFilistin'in haklarını uluslararası platformda savunmaktadır" ifadelerini kullandı.
Ressam Kemal el- Helvat da Mavi Marmara'da yaşananları program süresince çizerek katılımcılarla paylaştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

heyhat

Hay gözünü seveyim senin.aynı bizdekiler gibi memlekette ne var ne yok sattılar es Dost sulale arasında pay ettiler.milyar dolarları götürdüler. Ne istediler de vermedik deyip paylaşım hakkında bizede bilgi verdiler .ılımlı abd mücahitleri ile selefi vahhabi sapikları nin birbirlerinden bir farkı yokmus

Görüş Bildir Bizimle Paylaş