DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mavi bereliler Şemdinli'ye getirildi

PKK'ya yönelik operasyonlar için 'mavi bereliler' olarak bilinen özel eğitimli askerler Şemdinli'ye geldi.

7 Yıl Önce
2015-08-26 13:09:48

PKK'ya yönelik operasyonlar için doğu illerine görevlendirilen özel eğitimli komandolar, zırhlı araçlarla Hakkari'nin Şemdinli ilçesine getirildi.

ZIRHLI ARAÇLA GETİRİLDİLER

"Mavi bereliler" olarak bilinen ve Yüksekova ilçesinden çok sayıda zırhlı araçla Şemdinli'ye getirilen komandolar, ilçedeki sınır birliklerine sevk edildi.

DOĞU İLLERİNDE GÖREVLENDİRİLDİLER

Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı ve Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığında zorlu eğitim süreçlerinden geçen, modern silah ve teçhizatlarla donatılan "mavi bereliler", 'terörle mücadele' için doğu illerine görevlendirilmişti.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne, sabah saatlerinde sınır birliklerine sevkiyat yapıldı. Askeri araçların ilçe merkezinde geçişi sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Türkiye'nin İran ve Irak'a sınırı olan Şemdinli İlçesi'nin kırsalında PKK'ya karşı operasyonlar devam ederken, bu sabah askeri sevkiyat yapıldı.

MERKEZDEN GEÇTİLER

Zırhlı ve konteyner yüklü çok sayıda askeri araç, sinyal bozucu jammerler eşliğinde ilçe merkezinden geçerek Şemdinli 3'ücnü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı'na doğru gitti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hak

Tekfirci severler için kötü sonn desenize.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş