DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Masum Türker 5. parti açıklaması

DSP Genel Başkanı Masum Türker, 'Türkiye'de beşinci partiye ihtiyaç var. DSP, birikimiyle, kadrosuyla ve deneyimiyle 5. parti olmaya aday' dedi.

7 Yıl Önce
2015-10-29 13:21:24

AA'nın haberine göre; Seçim çalışmaları kapsamından Düzce İl Teşkilatını ziyaret eden  Türker, burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin geçmişe nazaran çok farklı bir  seçim yaşadığını, erken seçimlerin bir değişime neden olabilecek atmosferde  gerçekleştiğini belirtti.

"BEŞİNCİ PARTİNİN PARLAMENTOYA GİRMESİ GEREKİYOR"

"Bu değişim sonucu ya Türkiye yörüngesine oturacak ya da önümüzdeki  yıl mayıs-haziran ayında bir seçim daha yapılacak" diyen Türker, "Yörüngeye  oturabilmesi hatta ikinci ihtimal olan gelecek sene yapılacak seçimde tekrar bir  toparlanmanın, örgütlenmenin yatay olarak sağlanabilmesi için parlamentoya muhakkak beşinci partinin girmesi ya da gelecek için beşinci bir partinin filiz  vermesi gerekiyor" diye konuştu. 

Sayın Devlet Bahçeli aynı düşünceyi dile getirdi ama yorumcular bu  tartışmayı yörüngesinden çıkartmak için milletin AK Parti'nin bölünmesine  götürüldüğünü belirten Türker, "Oysa bu AK Parti'nin bölünmesi üzerine değil, oy  verirken, geçmişte AK Partiyi Türkiye'nin sorunlarını çözecek parti görüp, onun  kadrosu, taraftarı, üyesi olmayanların oylarının AK Parti'ye gitmemesiyle mümkün  olabilir" dedi. 

"DSP BEŞİNCİ PARTİ OLMAYA ADAYDIR"
 
Türkiye'de iktidar değişikliğinin AK Parti'nin oylarının azalmasıyla  olabileceğini savunan Türker, "Türkiye'de beşinci bir partiye ihtiyaç var. DSP,  birikimiyle, kadrosuyla ve deneyimiyle beşinci parti olmaya adaydır" dedi.  .

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş