DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Masa ve sandalyelerle karayolunu ulaşıma kapattılar

Masa ve sandalyelerle karayolunu ulaşıma kapattılar

18.06.2015 17:36:59
Bitlis'te, belediyenin bir kafeteryanın önündeki oturma alanını yıkmak için verdiği kararı protesto eden kafeterya sahibi ile çalışanları, Bitlis-Diyarbakır karayolunu yaklaşık iki saat ulaşıma kapattı.

Bitlis Belediyesi, Hüsrevpaşa Mahallesi'nde Vahit Fidan'a ait kafeteryanın önündeki oturma alanı için ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı aldı. Belediyeye ait iş makinelerinin yıkım için kafeterya önüne gelmesiyle iş yeri sahipleri ile çalışanlar masa ve sandalyeleri Bitlis-Diyarbakır karayoluna koyarak yolu ulaşıma kapattı.

Kafeteryanın önündeki oturma yeri için 15 bin lira masraf yaptıklarını ve Bitlis'te birçok iş yerinin bu şekilde ruhsatsız olduğunu iddia eden iş yeri çalışanları, benzin dökerek yol üzerindeki masa ve sandalyeleri yakmak istedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, eylemcileri ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık iki saat ulaşıma kapanan karayolunda uzun konvoy oluştu, bazı sürücüler geri dönerek farklı güzergahları kullandı.

Eylem, belediye yetkililerinin araya girip, uzlaşacaklarını söylemesiyle sona erdi. Bitlis-Diyarbakır karayolu eylemcilerin, masa ve sandalyeleri yoldan kaldırmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Huseyin

Saadetle ittifak görümelerini Faruk Çelik yürütüyordu. İttifak görüşmelerinde arada kaşmış olmasın?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan