DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mardin'deki patlayıcının infilak etmesi

Mardin'deki patlayıcının infilak etmesi

7 Yıl Önce
2015-08-28 13:46:29
Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Artuklu ilçesinde 9 gün önce el yapımı patlayıcının infilak etmesinin ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ali Akpınar'ın, otopsi tutanağında silahla vurulduğuna ilişkin herhangi bir bulguya yer verilmediğini bildirdi.

Özel, yaptığı yazılı açıklamada, bazı medya ve internet sitelerinde, Akpınar'ın "kurşun yarasıyla hayatını kaybettiği", "zırhlı araçlardan açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiği", "ensesinden vurulduğu", "Polisin Mardin'deki eyleme gerçek mermiyle müdahale ettiği" iddialarının yer aldığını anımsattı.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama ihtiyacı duyulduğunu ifade eden Özel, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, aynı gün nöbetçi cumhuriyet savcısı nezaretinde Akpınar'ın ölü muayene işlemlerinin Mardin Devlet Hastanesinde yapıldığını ve akabinde şüpheye mahal bırakmayacak şekilde kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla cenazesinin Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildiğini belirtti.

Özel, şunları kaydetti:

"Burada yapılan otopsi sonucunda Akpınar'ın kesin ölüm sebebinin şarapnel parçası girişleri ile omur kırığına bağlı iç organ yaralanması, büyük damar yaralanması ve iç kanama olduğu belirtilmiş. Otopsi tutanağında silahla ilgili herhangi bir bulgudan bahsedilmemektedir. Soruşturma titizlikle yürütülüyor."

Yalımköy Mahallesi'nde 19 Ağustos'ta izinsiz gösteri düzenlemek isteyen ve uyarılara rağmen dağılmayan yüzü maskeli göstericilere müdahalede bulunulmuş, grubun dağılmasının ardından güvenlik güçleri de olay yerinden ayrılmıştı.

Bir süre sonra aynı mahallede el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan Ali Akpınar (19), kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş