DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mardin'de polise yapılan silahlı saldırı

Mardin'de polise yapılan silahlı saldırı

7 Yıl Önce
2015-08-24 11:18:23
Mardin'in Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Yakup Mete için tören düzenlendi.

Mardin Emniyet Müdürlüğünde görevli olan ve hafta sonu tatilini geçirmek için gittiği Nusaybin'de babasının evinin önünde teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit düşen Mete'nin Türk bayrağına sarılı naaşı, konvoy eşliğinde törenin gerçekleştirildiği İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi.

Kuran-ı Kerim ve Yakup Mete'nin öz geçmişinin okunduğu törende, şehidin annesi Sivi Mete ve yakınları Kürtçe ağıt yaktı.

İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, törende yaptığı konuşmada, Akarsu Mahallesi'nde yaşayan ailesini ziyarete giden Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Yakup Mete'nin, ikametin avlusunda bulunduğu sırada terör örgütü PKK mensuplarınca silahlı saldırıya uğradığını ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğünü anımsattı.

Birlik ve beraberliği hedef alan terör örgütüne karşı yürütülen mücadelede, kahraman teşkilat mensubu Mete'yi hain bir saldırı sonucu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Pekcan, "Acımız çok büyük, hüznümüz dağlar kadar ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateşte olsa hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize atacağız. Bugün hainleri sevindirmeyeceğiz" dedi.

"Bebek katili, halk düşmanı PKK, kirli yüzünü polis olduğu kadar bir Kürt olan Yakup Mete kardeşimizi katlederek göstermiştir. Savaşta bile düşmanlar 'sıhhiyeye' saldırmazlar. Nusaybin'de ambulansa silahlı ve molotoflu saldırılar yapan bu gözü dönmüş caniler, kendi karanlıklarında yok olup gideceklerdir" ifadelerini kullanan Pekcan, şöyle konuştu:

"Tehditler karşısında şehit olmak her zaman onur ve gurur kaynağı olarak görülmüştür. Aziz şehidim! Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna ölümü göze alarak yaptığın kutsal vazife sonucunda, tıpkı senden öncekiler gibi şanlı bir tarih yazarak şahadet mertebesine ulaştın. Bu menfur saldırının failleri diğer emsalleri gibi er ya da geç, ölü ya da diri yakalanarak adalete teslim edilecektir."

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, tören boyunca şehidin babası Diyap Mete'nin elini bırakmadı.

İl Müftü Vekili İsmail Ünal'ın dua ettiği törende, şehit için cenaze namazı da kılındı.

Törene, Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, şehit polis memurunun yakınları ve kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Şehit polis memurunun naaşı, törenin ardından Nusaybin'e uğurlandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş