DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mardin'de 'Erken Tunç Çağı'na ait mezar bulundu

Mardin'de 'Erken Tunç Çağı'na ait mezar bulundu

7 Yıl Önce
2015-06-02 19:09:45
" Nusaybin ilçesinde "Erken Tunç Çağı"na ait mezar bulundu.

Alınan bilgiye göre, Açıköy Mahallesi'nde, traktörle tarlasını süren bir vatandaş mezar buldu. Durumun jandarma ekipleri aracılığıyla Mardin Müze Müdürlüğüne iletilmesi üzerine, aralarında 3 arkeoloğun da yer aldığı 5 kişilik ekip bölgede incelemede bulundu.

Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan, yaptığı açıklamada, mezarın "Erken Tunç Çağı" dönemine ait olduğunun belirlendiğini ifade ederek, "Mezarda bulunan küçük kaplar ve bronz figürleri muhafaza altına aldık. Mezarın etrafında başka mezar veya tarihi kalıntı olup olmadığını tespit etmek amacıyla bölgede kazı çalışması yapılacak" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ebmusab

Benim cevrede gorebildigim ne kadar cahil, militan ruhlu terorist varsa hepsi hudaparda sorumlu mevkilerde ve yonetici konumunda.Evet pkk Hdp yi elestiriyoruz.cok fazla yanlislari var. Ama hudapar dogrudan devlet destekli. Ve korucularla ayni mantikla kurulmus paravan bir orgut.sadece doguda orgutlenmeleri bunun bir ispati. Guneyde neredeyse islamiyet yok. Oruc tutan namaz kilan yok gibi. Fuhus ve faiz icki kumar girla gidiyor. Dogu oralara gore cennet. Peki bunlar neden batida degil de doguda orgutleniyorlar. Cunku bunlarin derdi islam degil kürt catismasi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş