Manisa'daki kayıp kişiyi arama çalışmaları

Manisa'daki kayıp kişiyi arama çalışmaları

26.06.2015 00:06:33
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, 36 saattir haber alınamayan 19 yaşındaki Mehmet Bulut'un cesedi Turgutlu Ovası Sağ Sahil Sulama Ana Kanalında bulundu.

Jandarma, itfaiye ve AFAD ekiplerinin dün sabah başlattığı çalışmalar, Bulut'un motosikletinin sulama kanalı kenarında terk edilmiş bulunması üzerine bölgede yoğunlaştırıldı.

Gece de arama çalışmalarını sürdüren ekipler, kanaldaki suyun tahliyesi için Manisa Valiliği'ne başvurdu. Valilik izniyle kanal suyunun tahliye edilmesinin ardından ekipler, Bulut'un cesedine ulaştı. Ekiplerce kanaldan çıkarılan Bulut'un cenazesi, Turgutlu Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Bulut'un ölüm haberini alan yakınları sinir krizi geçirdi. 112 acil servisi ekiplerince olay yerinde ilk müdahalesi yapılan anne Suphiye ve baba Osman Bulut ile teyze Remziye Özdemir, Turgutlu Devlet Hastanesine sevk edildi.

Manisa AFAD İl Müdürü Bekir Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bulut'u arama çalışmalarını sulama kanalının 15 kilometrelik bölümünde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Akış hızı çok yüksek olduğu için valiliğe başvurarak suyun kesilmesini istediklerini belirten Şen, "Sabah başlayan kanaldan suyun tahliye çalışmaları neticesinde gencimizin cesedine akşam üzeri ulaşabildik. Allah ailesine ve yakınlarına sabır versin" dedi.

Bulut'un işe gitmek için motosikletiyle evden çıktığı ve bir süre sonra telefonla aradığı babasına "intihar edeceğini" söylediği öğrenildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Oguzhan Sen

1059 kisi mi? Yazim hatasi var