SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Manafort’un Trump’la ilgili anketleri bir Rus temsilcisiyle paylaştığı bildirildi

Özel savcı Robert Mueller tarafından, Donald Trump'ın eski kampanya direktörü Paul Manafort’u, Rus istihbarat servislerine yakın olduğu düşünülen Rus uyruklu bir kişi ile olan görüşmeleri hakkında yalan söylemekle suçladı.

Manafort’un Trump’la ilgili anketleri bir Rus temsilcisiyle paylaştığı bildirildi
9.1.2019 11:31:13

Federal veri tabanındaki mahkeme belgelerinde, Paul Manafort'un avukatları, müvekkillerinin Rus iş adamı Konstantin Kilimnik ile olan ilişkileriyle ilgili bilgileri, Vox ve Guardian'ı da içeren birkaç gazeteci hakkında bilgi verdi. Reuters, belgelerin doğruluğunu onaylamadı. Genel veri tabanında mevcut belgeler düzeltildi.

Çevrimiçi paylaşılan belgelerin içeriğine göre, Paul Manafort, özel savcı Robert Mueller tarafından kendisine yalan söylenmesiyle ve ABD'deki seçim kampanyasında Rus istihbarat servisleriyle bağlantıları olduğuyla şüphelenilen Konstantin Kilimnik'le ilgili bilgileri paylaşmakla suçlandı. Manafort'un temsilcilerinden veya Mueller'in sözcüsünden yorum alınamadı.

Manafort'un, Washington Bölge Mahkemesi hakimi Amy Berman Jackson'a, Washington'daki federal mahkeme tarafından yapılan görüşmelere ilişkin bir özet sunması bekleniyor. Manafort'un avukatları, müvekkillerinin özel savcı ile müzakere edilen anlaşmayı ihlal ettiğini fakat duruşmalarında samimi olduğunu söyledi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR