DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Makedonya'da hükümet karşıtı protesto

Makedonya'da hükümet karşıtı protesto

7 Yıl Önce
2015-06-03 22:30:24
Makedonya'nın başkenti Üsküp'te, uygulanan politikalardan ve ülkedeki siyasi istikrarsızlıktan memnun olmayan bazı vatandaşlar, hükümet karşıtı protesto düzenledi.

Ana muhalefetteki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Zoran Zaev'in de katıldığı protesto yürüyüşü, hükümet binası önünde başladı. Savunma Bakanlığı'na kadar yürüyen grup, hükümet aleyhine slogan attı.

Başbakan Nikola Gruevski ve diğer hükümet üyelerinin istifasını talep eden grup, bu talepleri yerine getirilmedikçe protestolara ve hükümet binası önündeki çadırlı eyleme devam edeceklerini açıkladı.

Savunma Bakanlığı'ndan protestonun başladığı hükümet binasına dönen grup, burada olaysız bir şekilde dağıldı.

- Erken seçime gidilecek

Bu arada, hükümet-muhalefet krizinin yaklaşık üç yıldır devam ettiği ülkede, önümüzdeki yıl nisan ayına kadar erken genel seçimlerin yapılacağı açıklanmıştı.

Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn, ülkedeki siyasi liderlerle dün gerçekleştirdiği görüşmede, siyasi krizin aşılması için gelecek yılın nisan ayı sonuna kadar erken seçime gidilmesi konusunda görüş birliğine vardıklarını ifade etmişti.

Makedonya'da geçen yıl yapılan genel seçimi, İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya'nın Ulusal Birliği Demokratik Partisi (VMRO-DPMNE) önderliğindeki koalisyon kazanmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Cemil AYDIN

PKK yı kullanmayan istihbarat örgütü kaldımı merak ediyorum hikayeyi bilirsiniz kurt kuzuyu yemeyi kafasına koymuştur bir defa suyumu neden bulandıdın der ama ne çare İran maşası Bayık Apo yu bahane ediyor ama İmralı çoktan devreden çıktı Kandil Apoyu by pass etti bile.Benim anlayamadığım başta kürt halkı ve Nişantaşı elitleri olmak üzere terörün bu ülkede yüzde13 oy almasıdır bu kendi seçimleri bölgeyi büyük bir savaş bekliyor yazık oldu herkes kazanabilirdi ancak batı Türkiyeyi kendi haline bırak mayacaktır savaşmı yudu savunmak için seve seve şehadet şerbetini içeriz be.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş