DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mahinur Özdemir'in partisinden ihraç edilmesi

Mahinur Özdemir'in partisinden ihraç edilmesi

7 Yıl Önce
2015-06-01 15:18:05
Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED), Belçika'da Türk asıllı milletvekili Mahinur Özdemir'in Ermeni tezlerini tanımadığı gerekçesiyle partisinden ihraç edilmesini Belçika'nın Ankara Büyükelçiliği önünde protesto etti.

GENÇKONFED üyesi bir grup, büyükelçilik önünde protesto eylemi için toplandı. Grup adına basın açıklaması yapan GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan, Merkez Hümanist Demokrat Parti'nin (CDH) Özdemir'i Ermeni tezlerini tanımadığı gerekçesiyle partiden ihraç etmesinden dolayı parti yönetimini şiddetle kınadıklarını belirtti.

Okudan, bir siyasi partinin demokratik değerlerle çelişen kararının, siyasi ve derin Ermenin lobilerince tezgahlanan bir oyun olduğunu söyleyerek, ihracın Belçika'da yaşayan ve çoğunluğu Belçika vatandaşı 220 bin Türk'ün meşruiyetini hiçe saymak olduğunu kaydetti.

Bu gibi tutumların Avrupa'da uyum sorunlarının çözümüne değil daha da derinleşmesine neden olacağına dikkati çeken Okudan, başta CDH olmak üzere tüm Belçika kurumlarını toplumda kutuplaşma yaratacak davranışlardan kaçınmaya ve aklı selime davet etti.

"Aldığınız karar gerek vicdanlarda, gerekse hukuk nezdinde geçersizdir" diyen Okudan, kararın Mahinur Özdemir adına Türkiye mesaj niteliğinde olduğunu savundu ve "Türk milletine yapılan bu saldırı cevapsız kalmayacaktır" ifadesini kullandı.

Protesto eylemi, grubun "Kınıyoruz" yazılı dövizleri büyükelçiliğin duvarına bırakmasının ardından sona erdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ahmet Kaçmaz

Kimse artık bunları etmiyor.Evet takke düştü,kel göründü.Başka bir şeye gerek yok.Her şey ayan beyan.Boşuna çırpınıyorsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş