DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Madenciler kurtarıldı

Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçılarla ordu birlikleri arasındaki çatışmalarda elektriğin kesilmesi sonucu bölgedeki kömür ocaklarında mahsur kalan yüzlerce madencinin tahliye edildiği bildirildi...

04.06.2015 06:20:45

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Rus yanlısı ayrılıkçıların tek taraflı ilan ettiği "Donetsk Halk Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı"ndan Eduard Basurin, çatışmalar nedeniyle "Zasyadko" ve "Skochinskiy" kömür ocaklarında elektrik kesintisi meydana gelmesi sonucu mahsur kalan işçilerin kurtarma ekipleri tarafından tahliye edildiğini belirtti.

Daha önce ayrılıkçılar, çatışmalar sebebiyle bölgeye elektrik dağıtan 27 trafonun çalışmadığını ve kömür ocaklarında çalışan bine yakın işçinin yer altında mahsur kaldığını açıklamıştı.

Ukrayna silahlı kuvvetleri ile ayrılıkçılar arasında dün Donetsk yakınlarındaki Krasnogorovka ve Mariinka kasabalarında yoğun çatışmalar yaşanmıştı. Her iki taraftan da can kayıplarının olduğu bu çatışmalarda bölgedeki elektrik santralleri ve trafolar devre dışı kalmıştı.

4 Mart'ta yine ayrılıkçıların kontrolündeki Zasyadko maden ocağında bir metan gazı patlaması olmuştu. Olayda 32 madenci hayatını kaybetmişti. 1958 yılında açılan ülkenin önemli kömür ocaklarından Zasyadko madeninde 2007'de meydana gelen kazada 106 kişi ölmüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yavuz selim

STRATEJLK DERİNLİĞİNİN SONUÇLARINI YAŞIYYORUZ SAYIN DAVUTOĞLU...AMA OLSUN SİZİN DAHA ÖNEMLİ İŞİNİZ VAR DI DEĞİL.....BAŞKANLIK SİSTEMİNİ GETİRİP......BİRİİSİN İLK BAŞKAN YAPMAK GİBİ KUTSAL VE ÖNEMLİ BİR GÖREVİNİZ VARDI DEĞİL Mİ.....UNUTMUŞUZ.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş