DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Maden işçilerinden maaş eylemi

Maden işçilerinden maaş eylemi

6 Yıl Önce
2016-05-03 17:44:24
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla üç hafta önce kayyum atanan özel maden şirketinde çalışan işçiler, önceki dönemden kalan alacaklarının ödenmesi için oturma eylemi başlattı.

Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde özel maden ocağında çalışan 110 işçi, 3 aydır maaşlarının yatırılmadığı gerekçesiyle, kent merkezindeki Şehitler Anıtı önünde oturma eylemi yapmak üzere toplandı.

Madenciler adına konuşan Metin Ardıç, her türlü olumsuzluğa rağmen, eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını belirtti.

Bir süredir maaşlarını alamadıkları için eylem yaptıklarını anlatan Ardıç, "Ocak ayından bu yana alamadığımız maaşlarımız var. Oturma eylemimiz yetkililerden bir cevap gelene kadar devam edecek. Geceyi de burada geçireceğiz." diye konuştu.

Zonguldak ve Kozlu ilçesinde, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 13 Nisan'da, soruşturmayı yürüten Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca, madencilik, otomotiv ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren 5 şirkete kayyum atanmıştı. Kömür işletmesinde çalışan işçiler, önceki dönemden maaş alacakları olduğu gerekçesiyle, 18 ve 27 Nisan'da eylem yapmış, daha sonra emniyet yetkililerince sorunlarını anlatmaları için maden şirketine atanan kayyumla bir araya getirilmişti.

.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş