DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Maçın ardından

Maçın ardından

29.08.2015 00:37:24
Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında Gaziantepspor'u 4-0 yenen Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, saha şartlarına rağmen iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ligdeki 3. maçı kazanmalarının, mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Kötü bir zeminde oynadıklarını, bunun her iki takım açısından da olumsuz bir durum oluşturduğnu ifade eden Güneş, saha şartları nedeniyle pas yüzdesinin düşük kaldığı bir oyun izlendiğini vurguladı.

Rakiplerinin geçen hafta Bursaspor karşısında iyi futbol oynayıp kazandığını anımsatan Güneş, "Biz ise geçen hafta hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bu yüzden kazanmak zorundaydık. Saha şartlarına rağmen iyi mücadele eden oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle aldığımız 3 puan sevindirici" dedi.

Güneş, saha şartları nedeniyle Gaziantepspor'un ilerleyen haftalarda da kendi evindeki maçlarda sıkıntı yaşayabileceğini belirtti.

- "Mario şu an fiziki anlamda düşündüğümüz seviyede değil"

Transferle ilgili soruyu cevaplayan Güneş, Mario Gomez'in henüz düşündükleri seviyede olmadığını da belirterek, şunları kaydetti:

"Transfer sezonunun bitmesine henüz zaman var. Giden ve kalanları söylemek için beklemek lazım. Şu an görüşmeler de var. Alınıp alınmamaları, idari, teknik ve ekonomiktir. Bunların hepsini birden değerlendirmek lazım. Elimizde kadro var ve bu yarışabilir. Tabi ki buna takviye çok daha iyi olur. Stoper olarak bugün için düşündüğüm zaman, Necip'i de ileriye alabilirim. Çünkü uzun boylu stoperlerim var. Tosic'i de stopere alabilirim. Dolayısıyla alternatifim var. Mario şu an fiziki anlamda düşündüğümüz seviyede değil. Tosic'de sezon başından beri antrenmanlara katılamadı."

-"Cenk'in gitmesini istemiyordum"

Galatasaray'a transfer olan kaleci Cenk Gönen konusunda açıklama yapan Güneş, "Cenk'in geldiğim günden beri gitme isteği vardı" dedi.

Cenk'in gitmesini istemediğini, bunu kendisine de söylediğini bildiren Şenol Güneş, şunları kaydetti:

"Ben 3 kaleciyi de kullandım aslında. Cenk gitmeye şartlanmıştı. Onun gitmesi bizdeki oyuncu tercihini ikiye ayırabilir. Birincisi 3. kaleci alıp bunu incelemek. İkincisi ise 1. kaleci olarak çok daha iyi birini bulmak. Bunu bulmakta şu anda sıkıntımız var. Hem ekonomik hem de teknik olarak. Onun için transferi aceleye getirip hem ekonomik hem de kaleci kaybı yaşarsak, eldekini de kaybedebiliriz. Cenk'in gitmesi bizi etkilemiştir, o yüzden de gitmesini istememiştim. Çok iyi bir kaleci olursa, ekonomisi de uygunsa alırız. Aksi halde acelemiz yok, elimizde kaleciler var."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan

Reisin ortadoğu politikasını beğenmemekle birlikte,bu avrupa birliği,politikasını destekliyorum...avrupaya dik durduğun gibi amerikaya ve israile karşıda dik dur,ac kalmaya razıyız...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş